Varázslatos Magyarország
Immár 16 éve ezzel a megnevezéssel illetik Magyarország egyik legrangosabb természetfotós megmérettetését. Az elmúlt év legjobb fotóit az idén először a Biodomban láthatta a nagyközönség február 28. és március 30. között, majd a kiállítás áprilisban a Magyar Mezőgazdasági Múzeumba költözött, egy hónappal később pedig a Magyar Nemzeti Múzeum kupolaterme adott számára otthont.

Itt augusztus 3-ig tekinthetőek meg a tavalyi év legsikeresebb fotói. De aki ezt az időpontot lekésné, annak sem kell búsulnia, hiszen a vándorkiállítás év végéig szinte folyamatosan látható valamelyik helyszínen.
Augusztus 5-től már a debreceni Kölcsey Központban, majd szeptember közepétől visszatér Budapestre, és a Magyar Természettudományi Múzeumban látható november 16-ig. Egy nappal később pedig a tárlat Mosonmagyaróvárra utazik, tehát gyakorlatilag egész évben látogatható a főváros megbecsült kiállítóhelyein, valamint Magyarország két nagyvárosában.
A tárlat mindig az előző év legjobb, díjazott képeiből ad válogatást, idén 66 alkotó 222 felvételét vonultatja fel 10 térbeli installáción. A kiállítás képei A magyar természetfotó nagydíjasainak legizgalmasabb alkotásait, valamint Magyarország tíz nemzeti parkjának természeti szépségeit és élővilágát örökítik meg, nem ritkán különleges, egyéni nézőpontból. A fotók csodás tájakat láttatnak, benne az állatok mindennapi életének békés vagy kevésbé békés pillanataival. Olykor a képek olyasmit is láttatnak, ami szabad szemmel láthatatlan. A kiállítás képanyagából minden évben egy gyönyörű fotóalbum is születik.
A fotósok megmérettetésének egyik célja az, hogy megörökítsék az ország nemzeti parkjainak élővilágát. Itt jegyezném meg, hogy Magyarország legrégebbi /1973-ban alakult / és máig legnagyobb kiterjedésű nemzeti parkja a Hortobágyi Nemzeti Park, a maga 810 négyzetkilométerével. Ráadásul 1999-ben a Világörökség listájára is felkerült. A természetfotók mindannyiunk számára az ország természeti csodáit mutatják meg.
Ezek az alkotások nem csupán fotók, hanem megkomponált műalkotások is egyben, amelyek a fotósok elhivatottságát, és a természet iránti mély tiszteletét is tükrözik. A fotósok minden évszakban járják a természetet, azután munkáik legjobbjait egy szakmai zsűri elé tárják, akik az adott évad legkiemelkedőbb eredményt elérő fotósait megjutalmazzák. Külön hirdetnek győztest A magyar természetfotó nagydíja és Az év természetfotósa kategóriában.
A Varázslatos Magyarország az évad legkiemelkedőbb eredményét elérő fotósának odaítéli a magyar természetfotózásban elért rendkívüli teljesítményéért "A magyar természetfotó nagydíját", amelyet az Arany Daru szobor testesít meg.A tárlaton a különböző kategóriák győzteseinek képeivel is találkozhatunk, valamint egy reprezentatív válogatás mutatja be Magyarország nemzeti parkjainak gazdag élővilágát, lenyűgöző természeti csodáit. Úgy is fogalmazhatunk: az ország legszebb természetfotóin a nemzeti parkok világa jelenik meg. A verseny egész évben zajlik, havonta hirdetnek meg újabbnál újabb pályázati kategóriákat. Azzal, hogy a résztvevők járják a természetet, nemcsak közkinccsé teszik a nemzeti parkokban rejlő szépségeket, hanem a természet megőrzésében is szerepet vállalnak, megörökítik a természet jelenlegi állapotát, és a természetvédelem szükségességére is felhívják a figyelmet. Minden évben újabbnál újabb tehetséges természetfotósok is felbukkannak. Idén a fotósok összesen 3000 képpel pályáztak.
A tárlaton idén is kiemelt helyet kaptak a dobogós helyezést elért fotósok, név szerint az első helyezett Potyó Imre, a második Daróczi Csaba, ill. a harmadik hely birtokosa, Kárász Norbert.
Potyó az utóbbi években sikeresen szerepelt a hazai és nemzetközi természetfotós pályázatokon. Két alkalommal megkapta már az Év Természetfotósa címet. A Varázslatos Magyarország pályázatán hat alkalommal ért el dobogós helyezést. Manapság leginkább a kevésbé ismert témákat kutatja , főleg a láthatatlannak tűnő csodákat szereti megragadni.
Daróczi Csaba már nyolc alkalommal nyerte el a z Év Természetfotósa címet, három ízben A magyar természetfotó nagydíjáért járó Arany Daru szobrot is megkapta. Tizenkettedszer állt fel idén a Varázslatos Magyarország képzeletbeli dobogójára. Végül a harmadik helyezést elérő Kárász Norbert számos nemzetközi megmérettetés alkalmával győzött már, három évvel ezelőtt pedig AFIAP-művész lett. A magyar természetfotó nagydíjának dobogójára második alkalommal állhatott fel.