2025. december 4., 19:01

Továbbra is az Expres a leghallgatottabb

A Rádio Expres továbbra is a hallgatottsági lista élén áll, 28,8 százaléknyi hallgató kapcsolta be. Ez derül ki a Radioprojekt hallgatottsági felmérés legfrissebb eredményeiből, amelyet a Median SK készített. 

rádió
Illusztrációs felvétel
Fotó: Skylar Kang/Pexels

A második legnépszerűbb rádió a Fun rádio 21,1 százalékos hallgatottsággal. A harmadik helyen a Rádio Slovensko áll, amelyet a kutatás aktuális hullámában a válaszadók 18,4 százaléka hallgatott. Az Europa 2 hallgatottsága 17,5 százalék, a Rádio Vlna pedig 15,4 százalékon áll. Őket követi a Rádio Melody 12 százalékkal, illetve a Rádio Regina, amelyet 7,8 százalék kapcsolt be.

A legnagyobb piaci részesedés szintén a Rádio Expresé 21,1 százalékkal, a második a Fun rádio 15,5 százalékkal, míg a Rádio Slovensko 15,4 százalékot ért el. A Rádio Europa 2 részesedése 12,8 százalék, a Rádio Vlna 12,2 százalék. A Rádio Melody 9,3 százalékot, a Rádio Regina 4,2 százalékot tudhat magáénak. A többi rádió együtt 9,5 százalékos piaci részesedéssel rendelkezik.

A rádiók teljes hallgatottsága a „múlt héten hallgatta” mutató alapján 78,2 százalék, ami több mint 3,46 millió hallgatót jelent a 14–79 éves korosztályban. Naponta csaknem 2,1 millió ember hallgat rádiót (a népesség 49,6%-a). Egy átlagos szlovákiai állampolgár naponta 1 óra 20 percet tölt rádióhallgatással, míg egy átlaghallgató naponta 2 óra 40 percet.

A Median SK 2009 áprilisa óta végzi folyamatosan a Radioprojekt kutatást. A most közzétett eredményeket 2025. augusztus 18. és 2025. november 9. között gyűjtötték, 3144 válaszadó részvételével a 14–79 éves korosztályból.

Megosztás