Potápi Árpád János: Örülök, hogy a két erő végre összefogott!
Potápi Árpád Jánossal, a magyar kormány nemzetpolitikáért felelős államtitkárával közöl interjút a Magyar7 legújabb, idei 1. száma.

Az államtitkár többek közt száz év magányunkról, a felvidéki identitásról, politikai fiaskókról és a lehetséges kitörési pontokról nyilatkozik a lapnak, s arról is szó esik, hogy a munkát nem lehet megspórolni, ha sikeresek akarunk lenni.
Utóbbi az ország nem túl rózsás helyzetét és lehetséges kilátásait veszi górcső alá az új év kezdetén.
Elrejtett és felgyorsított jövő címmel olvashatjuk a hetilap gazdasági rovatában Matus Tibor gazdasági rovatvezető újévi írását a kullogó európai gazdaságról és ezen belül Szlovákia helyzetéről a válság közepette.
Somogyi Szilárd írásában a Szlovák Posta diszkriminatív nyelvi gyakorlatával foglalkozik. Az írás címe: A magyar adófizetők kevesebbet érnek. Érdekes párhuzamot rajzol meg cikkében Száraz Dénes, aki a Ceausescu- és a Gyurcsány-házaspár közötti hasonlóságról ír szellemes parabolát.
B. Kovács István gömörológus helytörténeti cikkében (Egy rimaszombati kereskedő és özvegye javai) a 18. század eleji Rimaszombatba kalauzolja az olvasót, Lacza Tihamér pedig az idei karácsonyon a nyolcszáz év után ismét megjelent betlehemi csillag mítoszának tudományos hátterét villantja fel.
A lap kulturális rovatában interjút olvashatunk Haják Szabó Máriával, akit nemrég Magyar Arany Érdemrenddel tüntettek ki. A beszélgetést B. Vida Júlia készítette.
Kövesdi Károly könyvismertetője Gion Nándor posztumusz novelláskötetét mutatja be, míg Lacza Tihamér a Vatikáni Csillagvizsgáló magyar kutatójának portréját rajzolja meg.
A lap Tájaink rovatára ezúttal is a témagazdagság jellemző. Radi Anita Pozsony megye idei költségvetéséről kérdezi Pomichal István megyei képviselőt, míg Kaszmán Zoltán két lévai eseményről tudósít: megszépült a Szent Orbán-kápolna, utcát neveztek el Grendel Lajosról, a város szülöttéről. Gond lesz a biohulladékkal, olvashatjuk Virsinszky Tamás cikkében, aki a rimaszombati helyzetről ír.
Agócs Szvorák Emese arról tudósít, hogy veszélybe került a Bénai-sziklák természeti emlék, míg Szomolai Andrea a balerinából lett Esterházy-hercegné, Ottrubay Melinda sorsát tárja elénk. A zene a mindenem, mondja Farkas Árpád zongoraművész, rozsnyói zenetanár, aki kitüntetése apropóján nyilatkozik Fábián Gergelynek. Bokor Klára egy különös, megrázó vallomást tár az olvasók elé, a nemrég megjelent Csillagom című kötetet mutatva be.
Nagy-Miskó Ildikó a gútai Nagy István orgonaművész-zenetanárral készített beszélgetést, Zsebik Ildikó pedig három véleményt tolmácsol, mindhárom kérdezett a koronavírus-járvány következtében megváltozott életről mesél. Reczai Lilla egy jótékony lélekkel készített beszélgetést, aki élete egyik feladatának tartja a jótékonykodást.
A lap Kávézó rovatában Szilágyi Orsolya dietetikus tanácsait olvashatjuk szervezetünk téli energiaforrásairól, míg Baán Szabó Ilona egy színpompás téli virágot mutat be. Bihari tájakon járt a Hazajáró csapata, erről olvashatjuk Kenyeres Oszkár cikkét, Rajkovics Péter pedig az Életmód rovatban azt boncolgatja, mi várható az idén a mozikban. Szabó B. Csilla ínycsiklandozó receptje ezúttal lencsés pásztorpitét kínál, míg Vas Gyula autós rovatában egy francia kisautóba ülteti be a négy kerék szerelmeseit.
A sportrovatban Rajkovics György írását olvashatjuk az idei sport kilátásairól, különös tekintettel a nyári olimpiai játékokra és a labdarúgó-Európa-bajnokságra.
Rajkovics Péter rovatvezető a kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjében szereplő Telekom Veszprém pechjét veszi górcső alá, amelynek karnyújtásnyira volt a végső győzelem.
Természetesen ezúttal sem hiányozhat a lapból a heti tv-műsor és a sokak által kedvelt keresztrejtvény. A hetilap hátsó borítóján ezúttal a pozsonyi Ferencesek templomát találjuk.