Pásztor István-interjúval megjelent a Magyar7 legújabb száma
Nincs egységes recept a győzelemre, dolgozni kell – mondja az interjúban Pásztor István, a Vajdasági Magyarok Szövetségének elnöke, a legutóbbi szerbiai választások kiugró sikerére utalva.

Hogy minek köszönhetik a vajdasági magyarok a történelmi győzelmet, megtudhatja a hetilap legújabb számából, amely már kapható az újságosstandokon és a postákon.
Az autonómia modellje nem radikalizmus, hanem Európa-szerte működő modell, amely társadalmi békét és egy-egy régió boldogulását jelenti
– írja Kövesdi Károly a lap vezércikkében. Kolek Zsolt a Pellegrini-jelenséget veszi górcső alá, illetve rámutat, hogy Robert Ficonak ezután nem marad más, mint a nemzeti baloldal megszervezése.
Francia vezércsel címmel olvashatják a külpolitikai rovatban Pomichal Krisztián írását, aki kifejti: Emanuel Macron elnök egyre inkább kutyaszorítóba került, így kénytelen volt leváltani a kormányt. (Ha ez Magyarországon történt volna…)
Jó lenne nem csalódni címmel közli a lap Matus Tibor írását az új kormány eddigi gazdasági lépéseiről, amelyeket jócskán kényszerhelyzet diktált.
Vádak vádja: magyarságom a címe Böszörményi István írásának, amelyből két losonci emberi sorsot ismerhetünk meg: Kövy Árpádét és Scherer Lajosét. A város szellemi életének meghatározó egyéniségeit 1945 után elkergette az új hatalom.
Iskola, iskola, ki a csoda jár oda? Ezzel a címmel olvashatják Száraz Dénes jegyzetét, amelyet a szerző az eltévelyedett magyar szülőknek címzett.
Nehéz helyzetbe került a kultúra a koronavírus-járvány miatt. B. Vida Júlia írása kulturális műhelyek vezetőit kérdezte, hogyan tudnak megbirkózni a helyzettel? A kultúra rovatban A Sajó Banda és a népzeneoktatás címmel olvashatják Fábián Gergely írását egy rozsnyói szellemi műhelyről, amely példát mutat a régióban. Lacza Tihamér ezúttal Szinyei Merse Pálra emlékezik, felelevenítve felvidéki származását, Kovács László történész pedig az első bécsi döntésről ír.
A Tájaink rovatban Nagy-Miskó Ildikó a felvidéki Mária Rádió helyzetéről és terveiről ír, Reczai Lilla egy érdekfeszítő könyv szerzőjével, Puss Sándor legújabb kötetének, az Erotológia c. kötetnek a kapcsán beszélget a szerzővel. Kálvária, keresztút, kilátótorony címmel olvashatják Kaszmán Zoltán írását a lévai Kálvárián található kilátótoronyról, míg Fábián Gergely a neves Kassai építészről, Pásztor Péterről készült filmet és annak alkotóját, T. Nagy Imrét hozza elénk.
Fiatal vezetők nagy tervekkel a címe Szomolai Andrea írásának, amelyben a magyar szórványvidék, Zoboralja szellemi épülésén munkálkodó fiatal vezetőket mutat be.
A füleki közösségi ház II. Rákóczi Ferenc jegyében készült homokozót kapott, tudjuk meg Agócs Szvorák Emese írásából. Virsinszky Tamás a rimaszombati Csillagházban látható kiállításról tudósít, amely épített örökségünk felújítási programját mutatja be. Szenci múzeumi sétára invitálja az olvasót Radi Anita, aki bemutatja a Török-házban található múzeumot. A levendula szerelmesét kereste fel Zsebik Ildikó, Bokor Klára pedig egy sikeres kürti vállalkozást mutat be.
A hetilap dietetikusa, Szilágyi Orsolya a nyári étkezéshez kínál jó tanácsokat, míg Varga Róbert Kambodzsai élményeiről ír.
Plagizáló hírességek címmel olvashatják Rajkovics György írását, amelyből megtudhatják, kik és hogyan „koppintottak” Budapesttől Hollywoodig.
Vass Laura e heti ínycsiklandó receptjei a meggy jegyében készültek, az autók szerelmesei pedig a Ford Puma újabb változatát ismerhetik meg Vas Gyulának köszönhetően.
A Szájmaszk DAC-os kivitelben címet viseli Karaffa Attila írása, amely mi másról is szólhatna, mint a sárga-kék csallóközi futballcsapat helyzetéről, illetve a szurkolás öröméről. Rajkovics Péter interjújában egy csallóközi tehetséget mutat be, aki a budapesti FTC női futballcsapatával lett magyar bajnok.