Ötletek a nappali „feldobásához”
A nappali az otthonunk egyik legfontosabb tere, ahol sok időt töltünk családunkkal és barátainkkal. Számos módja van, hogyan fokozzuk esztétikai megjelenését, és kényelmes, hívogató légkört teremtsünk. A megfelelő dizájnelemekkel egyedi és funkcionális térré alakíthatjuk nappalinkat, amely tükrözi személyiségünket és stílusunkat.

Fektessünk be minőségi bútorokba, melyek fontosak a nappali megjelenésében és hangulatában. Érdemes befektetni egy kényelmes kanapéba, fotelekbe és kiegészítőkkel, például dohányzóasztallal teljessé tenni a kívánt megjelenést. Keressünk tartós anyagokból, tömör fából, fémből, vagy kiváló minőségű kárpitozott anyagokból készült bútorokat, figyeljünk az olyan részletekre is, mint a varrás, mivel ezek jelezhetik a kézművesség minőségét és a részletekre való odafigyelést.
• egy feltűnő festmény, fénykép vagy szobor, mely beszélgetésindítóként is szolgálhat; egy galériafal kisebb darabokból álló gyűjteményből;
• egy merész mintázatú vagy textúrájú szőnyeg, mely kiegészíti a szoba színvilágát és stílusát;
• egy merész bútordarab, mint például egy élénk színű kanapé, egy szokatlan dohányzóasztal, vagy egy egyedi formájú vintage fotel;
• különböző méretű, textúrájú és mintájú párnákkal a nappalink dinamikusabbnak és hívogatóbbnak fog tűnni.
A növények életet és frissességet lehelnek a szobába. Javíthatják a levegő minőségét is. A biofil dizájn soha nem volt népszerűbb a lakberendezés világában, a stílusos virágcserepek pedig a nappali dekorációjának eszközeiként is szolgálnak.
A zsúfolt nappali szűkös és visszataszító érzetet kelthet. Szánjunk időt a rendrakásra és a tér rendszerezésére.
A megfelelő világítás fontos a nappali hangulatában és megjelenésében. A réteges világítás mélységet ad, míg a fényerő-szabályozási lehetőségek rugalmasságot biztosítanak a különböző alkalmakhoz. A nappali megvilágításának korszerűsítésére érdemes lehet fényerő-szabályzókat beszerelni, asztali vagy állólámpákat beépíteni a hangulatvilágításhoz, avagy hangsúlyos világítást, például falikarokat vagy sínvilágítást beépíteni.
• Ragaszkodjunk egy színpalettához. Válasszunk egy színpalettát, és győződjünk meg róla, hogy a dekorációs elemek harmonikusan illeszkednek hozzá.
• Egyensúlyozzuk az arányokat. Kerüljük a tér túlzsúfoltságát. Hagyjuk, hogy minden darabnak meglegyen a maga pillanata.
• Az olyan személyes részletek, mint például a családi fényképek, utazási szuvenírek vagy családi ereklyék, a nappalit igazán egyedivé varázsolják.
Megjelent a MAGYAR7 27. számában.