Néhány jótanács: mit együnk és mit ne járvány idején?
Az immunrendszerünk ellenálló képességét nagyban befolyásolja a bélflóránk, amit bizonyos ételekkel megerősíthetünk. Mit együnk a koronavírus idején?

A bélflóránkat, ami hat az immunrendszerünkre ételekkel tudjuk megerősíteni, vagyis kulcsfontosságú, hogy a koronavírus-járvány idején mi kerül az asztalunkra.
A professzor szerint a koronavírus-járvány idején elengedhetetlen a változatos táplálkozás. Spector a nemzetközi szakirodalom alapján azt állítja, hogy az emésztőrendszer mikrobiomjához tartozó baktériumflóra és a további mikroorganizmus-populáció egészsége nagyban elősegíti a fertőző kórokozókra, így az új koronavírusra adott immunválaszokat, de az olyan létfontosságú szervek védelmét is támogatja, mint a vírusfertőzésnek leginkább kitett tüdő és szív.
Ha nem működik megfelelően a mikrobiom, a koronavírusra túlzott immunválasz érkezhet, ami ugyanolyan kockázatos, mint a csökkent hatékonyságú vagy a semmilyen. De mit tehetünk azért, hogy megfelelően működjön? A professzor a változatos és egészséges étkezés fontosságára hívja fel a figyelmet,
Spector növényi eredetű, magas rosttartalmú és fermentált ételek fogyasztását, valamint a többszörösen feldolgozott készítmények bevitelének drasztikus csökkentését javasolja. Az általa mediterrán étrendnek nevezett táplálkozásról szerinte bizonyított, hogy segíti az immunrendszer erősítését.
- sok gyümölcsöt,zöldséget,
- diót, mogyorót, olajos magvakat,
- teljes kiőrlésű gabonalisztből készült termékeket,
- extra szűz olívaolaj,
- sovány húsok és a halak - akár fagyasztva, illetve konzerv formájában,
- kefír, joghurtféleségek,
- valódi oltókultúrával gyártott sajtok,
- kombucha,
- savanyított káposzta