2023. július 8., 10:44

Mire figyeljünk a nyári fürdőzés közben?

Ne becsüljük túl az erőnket úszás közben, de fontos az is, hogy ne igyunk alkoholt fürdőzés előtt - mondta el Alena Krčová, az Egészségügyi Mentőszolgálat Műveleti Központjának szóvivője a nyári hónapok veszélyei kapcsán. 

Kassa, strand, fürdő, fürdőzés, strandolás, Rumanova
Fotó: TASR

"Soha ne ússzunk nyílt vízben vihar idején, vagy ha annak közeledését várják. Ekkor fennáll a villámcsapás veszélye. A vízbeugrás is veszélyes. Ha olyan vízbe ugrunk, amelyben nem látszik a fenék, ha nem ismerjük a mélységet, vagy különféle tárgyak lehetnek benne, akkor súlyos sérüléseket kockáztatunk."

A mentősök csak olyan vízben javasolják az úszást, amely egészségre nem ártalmas. Ebben az esetben is viszont fontos, hogy az úszni vágyók lassan menjenek a vízbe a hősokk elkerülése érdekében. "Nyílt sebbel, fertőző betegséggel vagy lázzal ne próbálkozzunk az úszással" - tették hozzá.

Kisgyermekek esetében ne feledkezzünk meg az úszógumikról és más segédeszközökről. Krčová hangsúlyozza, hogy a gyerekeket mindig szem előtt kell tartani a víz közelében. „Egy kisgyerek még sekély vízben is megfulladhat, nagyon rövid idő alatt, ezért különösen körültekintően kell viselkednünk” – mutatott rá.

A fuldokló mentése esetén a mentők szerint mindig ügyelni kell saját egészségünlre, kiemelten fontos a 112-es vagy a 155-ös segélyhívó számok hívása. A fuldoklót a vízből egy ág vagy egy evező segítségével is ki lehet segíteni, hogy legyen mibe kapaszkodnia. "Ha nem reagál, akkor segédeszközök nélkül is ki kell emelni a vízből" - tette hozzá a szóvivő. Miután kihúztuk a fuldoklót a vízből, el kell kezdeni az újraélesztést.

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.