Kutyák a képernyő előtt: A tudomány megmagyarázza, mi érdekli őket és miért
Bár a kutyák nem úgy néznek tévét, mint az emberek, a tévénézésnek megvannak a maguk okai. A tudományt népszerűsítő PopSci.com szerint leginkább a gyors mozgás és a tévéképernyőn megjelenő olyan hangok vonzzák őket, amelyek ugatásra, nyüszítésre vagy emberi hangra hasonlítanak.

Az amerikai oldal idézi Christina Shusterich állatorvosi viselkedéskutatót, aki szerint a kutyák elsősorban azokra az ingerekre reagálnak, amelyek megfelelnek az érzékszerveiknek. Más a látásuk - a háromféle csap helyett csak kettőt tudnak megkülönböztetni, így elsősorban a sárga és a kék árnyalatait látják. A kifejezetten kutyák számára készült televíziós műsorok gyakran ezekkel a színekkel dolgoznak.
- idézi Shusterichet a PopSci.com.
2013-ban az Animal Cognition című folyóiratban megjelent tanulmány kimutatta, hogy a kutyák képesek felismerni más kutyák arcát a képernyőn. A kutatás azt mutatta, hogy a kutyák megbízhatóan kiválasztották más kutyák képeit az emberek, macskák vagy tehenek képei közül, amikor tesztelték őket.
A DogTV-t 2012-ben hozták létre, és olyan tartalmakat kínál, amelyek célja a kutya ellazítása vagy stimulálása. A műsorok nemcsak színükben, hanem mozgásuk gyakoriságában és hangzásukban is testre szabottak, de a kutatók figyelmeztetnek, hogy a tévénézés nem helyettesíti a kutyával való valódi kapcsolatot, illetve a kutya napi mozgás- és interakcióigényét.