Itt a tavasz!
A csillagászok számításai szerint ma, vasárnap délután 16 óra 33 perckor véget ér a tél és attól kezdve már tavasz lesz.

A déli féltekén ugyanakkor az ősz kezdődik.
A tavaszi napéjegyenlőség egyúttal azt is jelenti, hogy mostantól fogva meghosszabbodnak a nappalok és rövidülnek az éjszakák.
Az a megfigyelő, aki ezen a napon az Egyenlítőn áll délben, nem fogja látni a saját árnyékát, mivel a Nap merőlegesen a feje fölött lesz.
A Közép-Európát átszelő szélességi körök mentén a nappalok kezdetben naponta három és fél perccel hosszabbodnak, de március 30-t követően ez a gyarapodás lelassul és június 21-én a nyári napforduló kezdetével megfordul.
Minél északabbra megyünk, a nappalok egyre nagyobb mértékben hosszabbodnak, sőt az északi sarkkörön túl a nap egyáltalán nem nyugszik le.
A nappalok hosszabbodása az Egyenlítő felé haladva egyre kevésbé figyelhető meg.
Az évszakok váltakozását az okozza, hogy a Föld forgástengelye a függőlegeshez viszonyítva kb. 23,5 fokos szöget zár be. A tavaszi napéjegyenlőség rendszerint március 19-e és 21 között következik be, mivel az év hossza nem pontosan 365 nap, hanem egy negyed nappal hosszabb. Legutóbb 2011-ben volt március 21-én a tavaszi napéjegyenlőség, a következő időpont 2102. március 21. Március 19-én legközelebb 2048-ban lesz tavaszi napéjegyenlőség.