2019. december 23., 09:10

Ilyen külsővel csak győzni lehet: Honda Civic Type R

Jelentős nemzetközi elismerésben részesült a Honda Civic Type R túraautó-versenyekre készült változata: 2019-es eredményei alapján az egész TCR sorozat legjobb autójává választották.

Galéria
+2 kép a galériában
Fotó: Honda

Győzelméhez kétség nem férhetett, mert miután a Tour Car Racing versenykategóriát 2018-ban újjászervezték, a Civic összesen 110 győzelmet és 17 bajnoki címet szerzett a szériához tartozó versenyeken. Ebből 65-öt, illetve 14-et az idén.

hond CIVIC
Fotó:  Honda

Ezzel messze megelőzte riválisait, tehát egyebek között az Audi RS3, a VW Golf GTI, a Hyundai i30 N, a Renault Mégane R.S és a Cupra León TCR-változatait.

A győztes autó kétliteres motorjának legnagyobb teljesítménye 340 LE, nyomatékának csúcsértéke 420 Nm. A teljesítményhatár egyébként ebben a kategóriában 350 LE. A fotók a versenysorozat idei évfolyamának futamain, illetve a díjátadón készültek.