2020. július 16., 19:17

Házi gyógymódok napégés ellen

Sokan gyorsan szeretnénk barnulni, és rendszerint ilyenkor határozzuk el, hogy nincs szükségünk naptejre sem, és még a legperzselőbb sugarak elől sem menekülünk az árnyékba. 

A leégés fokától is függ, hogy a bőr hámlani kezd-e, vagy néhány napon belül, fokozatosan bebarnul a pirosság. Mindkét esetnél fontos, hogy kerüljük a napozást, amíg meg nem nyugodott a leégett bőr. A következő alkalommal pedig mindenképpenkenjük be magunkat naptejjel és csak rövid ideig élvezzük a napfürdőt. 

Bőrnyugtató pakolás

Főként az arcon a natúr joghurt jó megoldás a húzódó és égő bőr nyugtatására. A benne lévő természetes anyagok a bőrbe jutva elősegítik a regenerálódást és felgyorsítják a folyamatot.

Gyógyító eper

Kevésbé ismert módszer a leégett terület nyugtatására az epres pakolás.

Az erősen megégett bőrt eperszeletekkel kell borítani, majd 5-7 percig állni hagyni, amíg az eper nedve és a benne lévő vitaminok részben be nem szívódnak a bőrön át. Szintén hatásos, ha natúr joghurtba vágott eperrel takarjuk be a kényes részeket.

Feketével a piros ellen

A fekete tea a benne lévő összetevőknek köszönhetően bőrbe jutva elősegíti a megégett terület gyógyulását.

A teát elkészítése után meg kell várni, amíg teljesen kihűl az ital, majd vattapamacs segítségével, óvatosan átkenegethetjük vele a leégett bőrfelületet.

Ecetes borogatás

Egy kisebb ruhadarabot ecettel átitatva tegyünk a leégett bőrre. Kellemesen hűsítő és bőrnyugtató hatása miatt csökkenti a fájdalmat és a gyulladást, így már néhány óra alatt érezhetően javulni fog a bőr állapota.

Aloe vera

A növény számos bajra jelent gyógyírt a benne rejlő számtalan vitamin és ásványi anyagnak köszönhetően. A napégés okozat fájdalom enyhítésére szintén kiváló a növényből kivont folyadék a bőrre kenve. Ha saját aloe vera növényünk van, elegendő a félbetört levelével bekenni az érzékeny területet. Amennyiben nincs növényünk, drogériákban és gyógyszertárakban több termék közül válogathatunk.

Az otthoni praktikák és a természetes megoldások ellenére is orvoshoz kell fordulni, ha a leégés különösen súlyos. Ennek jelei a hólyagosodás, láz, fejfájás, esetekben hasmenés vagy hányinger.

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.