2026. január 21., 09:26

Ha lúd, legyen kövér

A szlovákiai lakosok vásárlási aktivitása az akciók és leárazások iránt az év elején is folytatódik. A vásárlók elsősorban a jelentős kedvezményeket tartják vonzónak, miközben a leárazásokkal szemben a legnagyobb elvárásokat a nők és a nagyvárosok lakói támasztják. Erről tájékoztatott az Allegro európai online piactér a Perfect Crowd ügynökség felmérésének adatai alapján, amelyet 1015, 18 és 65 év közötti válaszadó bevonásával készítettek.

online vásárlás, telefon
Fotó: Pixabay

A kutatás kimutatta, hogy a megkérdezettek 47%-a csak az 50% feletti kedvezményeket tartja igazán érdekesnek. A 30–49% közötti árengedményt a válaszadók 22%-a várja el, míg a 20–29%-os kedvezmény a megkérdezett szlovákok 13%-át vonzza. Az Allegro számára készített felmérés 2025 augusztusában zajlott.

Az eredmények szerint a leárazások életkortól függetlenül vonzóak. A nők nagyobb elvárásokat támasztanak az akciókkal szemben, mint a férfiak: 54%-uk csak az 50% feletti kedvezményeket tartja érdekesnek. A férfiaknál ez az arány körülbelül 42%, ők gyakrabban megelégszenek az alacsonyabb, 20–49% közötti kedvezményekkel is.

Míg a 100 000 fő alatti városokban már a 9%-os árengedményt is vonzónak tartják, a nagyobb városokban ez a határ 26%-nál kezdődik. Az is jól látható, hogy régiónként eltérően ítélik meg, mi számít előnyösnek. A legmagasabb elvárások a jelentős leárazásokkal szemben a Besztercebányai kerületben vannak: a megkérdezettek 58%-a az akciók során 50% vagy annál nagyobb kedvezményt vár.

A karácsonyi időszak rendkívül megterhelő a logisztika számára. Annál inkább értékeljük, hogy a jelentősen megnövekedett volumen ellenére is sikerült fenntartanunk a kézbesítés megbízhatóságát”

– mondta Monika Brichtová az Allegrótól.

A vállalat közlése szerint a küldemények 99,5%-át a karácsony előtti időszakban kézbesítették. Szlovákiában emellett a karácsony előtti hét napban háromszámjegyű növekedést regisztráltak a feladott csomagok mennyiségében.

Megosztás
Címkék