Futótűzként terjedt el a magyar "alternatív médiában", hogy Trump odaígérte Erdélyt és Kárpátalját Magyarországnak
A kontra.hu szúrta ki, hogy a Facebook magyar szegleteiben futótűzként terjed egy furcsa hír, miszerint Orbán Viktor legutóbbi amerikai látogatásán ígéretet kapott Donald Trumptól, ha újra ő lesz az elnök, visszaaadja Kárpátalját a magyaroknak.

A Világ titkai, Titkok szigete, Kimondott Igazságok és hasonló neveket viselő facebook-os "híroldalak" egymást taposva hozták az elsőre is igen kevéssé hihető hírt. Bejegyzéseik több százezer embert értek el, ezrével osztották meg felhasználók a semmivel alá nem támasztott információt.
Gyorsan tisztázzuk, semmi valóságalapja nincs annak, hogy Trump bármi hasonló ígéretet tett volna.
Még a jereváni rádióra vonatkozó ismert viccnél is nagyobb túlzás, hiszen az egészből legfeljebb annyi igaz, hogy Orbán Viktor Egyesült Államokban tett látogatása során valóban találkozott a volt amerikai elnökkel.
A kontra.hu újságírója, Szalma György azt írja az esetről beszámoló cikkében:
Szalma cikkében még egy fontos dologra felhívja az olvasó figyelmét. Arra, hogy ezek a weboldalak nem véletlenül írnak hasonló cikkeket. Szenzációhajhász, minden alapot nélkülöző cikkeiknek ugyanis egyetlen célja van, minél több kattintást, ezáltal a Google-hirdetéseken keresztül minél több pénzt hozni tulajdonosaiknak.