2025. május 20., 11:42

Folytatódik Mikuláš Černák feltételes szabadlábra helyezési tárgyalása

A lipótvári börtönben folytatódik Mikuláš Černák feltételes szabadlábra helyezési tárgyalása. Az életfogytiglani büntetésre ítélt Černák is jelen van a nyilvános meghallgatáson.

Mikulás Cernák
Fotó: TASR
Meghatározatlan időre elnapolták Mikuláš Černák feltételes szabadlábra helyezési tárgyalását, mivel a Nagyszombati (Trnava) Járási Bíróság szenátusa áttanulmányozza a felek kiegészített beadványait. A lipótvári (Leopoldov) börtönbe csütörtökre (május 22.) tervezett tárgyalási nap elmarad.

A Nagyszombati Járási Bíróság szenátusának elnöke ismertette, hogy a bíróság az elítélttől és az ügyészségtől is kapott indítványt a bizonyítási eljárás kiegészítésére.

Meghallgatják a Restart - Új élet Polgári Társulás igazgatónőjét is, ez a szervezet indítványozta a feltételes szabadlábra bocsátást.

Černák a tavaly májusi meghallgatáson azt kérte, az indítványra úgy tekintsenek, mintha közösen nyújtotta volna be a társulással, egyben ismét kijelentette, megbánta az általa elkövetett bűnöket.

Áprilisban pszichológiai és pszichiátriai szakértőket hallgattak meg.

A besztercebányai alvilág egykori főnökét több gyilkosságban való részvétel miatt ítélték el. Az életfogytig tartó szabadságvesztésre ítéltek leghamarabb 25 év letöltése után kérhetik feltételes szabadlábra helyezésüket.

Megosztás
Címkék