Az Egyesült Államok nem bocsát ki több egycentes érmét
Az Egyesült Államok több mint 230 év után megszünteti az egycentes pénzérmék verését - közölte a washingtoni pénzügyminisztérium csütörtökön.
A tárca bejelentette, hogy ebben a hónapban adták le az utolsó megrendelést a penny-érmék nyersanyagaira; 2026 elejétől nem kerülnek forgalomba új érmék ebben a címletben.
Az érmék verésének megszüntetésével évente 56 millió dollár megtakarítás várható. Donald Trump elnök februárban utasította Scott Bessent pénzügyminisztert az érme verésének leállítására.
A készpénzes tranzakciók során a jövőben a fizetendő összeget a legközelebbi ötcentes értékre kell kerekíteni. Az Egyesült Államokban ezt az érmét nickelnek nevezik. A pénzügyminisztérium szerint jelenleg körülbelül 114 milliárd van belőle forgalomban. Az érmét először 1793-ban bocsátotta ki az amerikai kormány, 1909 óta Abraham Lincoln elnök képe látható rajta.