Április 1. a marketing hazugság napja is
Azt gondolhatnánk, hogy nagy világcégek az üzletben nem ismernek tréfát. Ez a legtöbb esetben így is van, kivéve, ha éppen a fogyasztók megtévesztése okozza a márka nevének terjedését. Bolondok napján a hozzáértő marketingszakembereket nemcsak a humor ösztönzi, hanem a profit növelése a céltudatosan összeállított reklámtevékenységek megalkotása. Összegyűjtöttünk néhány ilyen reklámfogást, amelyek ötletessége tényleg említést érdemel.

1. Bolondok napja alkalmából a Honda elképesztő találmánnyal állt elő, a Honda Horn az autóvezetők érzelmeinek kifejezőképességét bővíti a kormányon elhelyezett hangulatjelek segítségével. A különböző dudaszólamokkal boldogságot, frusztrációt, együttérzést, haragot is képesek kifejezni. Nyilvánvaló, hogy a Honda látta a Facebook emojik sikereit, és úgy döntött, hogy ezt az ötletet az autó kürtjéhez igazítja, s a hangulatjelekhez hangeffekteket adott, hogy így az érzéseknek saját, egyedi hangjuk is legyen, amikor megnyomjuk a kormány felületén lévő hangulatjeleket.
2. A Google határozottan elnyerte az emberek figyelmét a bolondok napjára kitalált alkalmazásával. A "Képernyőtisztító" funkció lényegében nem más, mint az ablaktörlő újragondolva a telefonokra. Az alkalmazás kitalált funkciója a mobil képernyőjének tisztítása. A folyamat úgy zajlik, hogy a kijelzőtisztító a foltkeresőn keresztül átvizsgálja a kijelzőt, és megtalálja a szennyeződéseket. A mobil magától lerázza a képernyőről a piszkot. Sőt, mi több, az új funkció rezgései egy védőréteget képeznek a mobil felületén, amely hosszú ideig meggátolja a koszolódást.
3.A Google egyik projektjeként induló, mára már független technológiai vállalat, a Waymo. A háziállat-projekt, a Waymo Pet, egy szállítási szolgáltatás, kizárólag szőrös, tollas és pikkelyes barátaink számára. A szállítócég bejelentette a háziállatokat szállító önműködő autókat, amelyek arra a helyre szállítják kedvenceinket, ahová csak szeretnék. A hirdetés legpoénosabb jelenete, amikor a macska öltönyben és cicanyakkendőben érkezik meg a kifejezetten az ő szállítására gyártott járműből.
4. Az Audible, az Amazon által vezetett hangoskönyv-szolgáltatás ebben az évben a „humorosan haszontalan termék” útvonalon haladt az Audible for Fish programmal. A hangoskönyv azoknak a víziállatoknak szól, akiket nem igazán érdekelnek az audiokönyvek. A „Hallható a halakért” célja annak biztosítása, hogy ezek a pikkelyes kedvencek ne érezzék magukat egyedül az akváriumban, míg nem tartózkodik senki a lakásban és elfoglalhassák magukat egy kis irodalommal.
5. Az Amazon újítása az az íróértesítő applikáció, ami az írókat, szerzőket értesítéssel rendeli egyetlen gombnyomással az olvasóhoz. A hirdetés promóciós videójában Patricia Cornwell, a legkeresettebb krimi író szerepel, aki egy rajongói megrendelés teljesítése érdekében az olvasóhoz utazik, amint kérés érkezik hozzá. Kalandfilmbe illő jelenet, ahogyan Cornwell jachtjától búvárruhában vízbe veti magát, majd helikopteren eljut egy sportautóig, amivel egyenesen az ügyfél bejárati ajtójáig száguld. Bár a reklám kevésbé hihető, felettébb látványos és ami a legfontosabb, az emberek eszébe vésődik, ahogyan a márkanév is.