2025. december 4., 18:36

A tavalyinál is nagyobb volt az érdeklődés a fekete péntek iránt

A hagyományos, karácsony előtti Black Friday akciókat a szlovákiai fogyaszrók idén teljes mértékben kihasználták. A Shoptet adatai szerint – amely több mint 7600 szlovák online áruház technikai működését biztosítja – a vásárlók még a tavalyinál is többet rendeltek.

Vásárlás
Fotó: Pexels

„A Black Friday hetében az árbevétel elérte a 18 millió eurót. Tavaly ugyanezen időszak alatt a vásárlók 14,5 millió euróért vásároltak. A növekedés tehát csaknem 25 százalék” – mondta Ivo Mrena, a Shoptet képviseletében. A Black Friday alatti vásárlás növekvő népszerűsége a rendelési mennyiségből is látszik: a tavalyi 170 ezer heti rendeléshez képest idén 200 ezerre ugrott ez a szám.

Az átlagos kedvezmény idén körülbelül 20 százalék volt. A törvény szerint az e-shopoknak minden akciós közlésben fel kell tüntetniük azt a legalacsonyabb árat, amelyen az adott terméket a megelőző 30 napban értékesítették. Így a vásárlók reális képet kapnak a tényleges kedvezményről”

– tette hozzá Mrena.

A Black Friday akciók nem csupán egy napra vagy hétre korlátozódtak. Egyes webáruházak már november elején elindították őket. Ennek több oka is van: például a versenytársak megelőzése, vagy a logisztikai terhelés hosszabb időre való elosztása, hogy ne kelljen extrém mennyiségű rendelést egyetlen nap vagy hét alatt kiszolgálni.

„Látszik, hogy az emberek megszokták az ebben az időszakban megszokott kedvezményeket, és számítanak is rájuk. Ezt az időt nemcsak karácsonyi ajándékok vásárlására használják ki, hanem saját célra is rendelnek. Sokszor hónapokig várnak a Black Friday kedvezményeire” – mondta Mrena.

Megosztás
Címkék