A sötétséget felváltja a világosság - avagy a téli napfordulóról
December 21-én, azaz holnap lesz a téli napforduló, így ha csak egy-két perccel is, de egyre hosszabbak lesznek a nappalok és rövidebbek az éjszakák.

Valószínűleg már sokunknak elege van a rövid nappalokból, reggel munkába menet még sötét van, haza pedig már ismét sötétben érkezünk meg. Szemmel láthatóan az embereket is megviseli ez a sötét időszak, ingerlékenyebbek, fáradtabbak lesznek, a bezártság így a hangulatukra is kihat.
Munka után nem tudunk kimenni a kertbe vagy a természetbe, hogy feltöltődjünk, kénytelenek vagyunk a négy fal között tengetni az időnket. Ez testre és lélekre is hatással van, azonban már lehet látni a fényt az alagút végén.
A téli időszamításra október végén térünk vissza, december közepén például napkelte és napnyugta között már mindössze nyolc és fél óra telik el, így lényegében 24 órából 15,5 felet sötétségben töltünk.
Csak összehasonlításképp, a december 21-i napos időszak 7 órával és 31 perccel rövidebb mint a júniusi nyári napforduló idején.
Holnap lesz ugyanis a téli napforduló, így ha lassacskán is, de elkezdenek hosszabbodni a nappalok. De mi is az a téli napforduló és mit érdemes tudni róla?
A hivatalos tudományos megfogalmazás szerint A téli napforduló az a pillanat, amikor a Nap-Föld középpontokat összekötő egyenes és az eggyeníltő síkja által bezárt szög a legnagyobb értékét (kb. 23,5 fok) éri el a Nap déli félgömbön való elhelyezkedése mellett.
A téli napfordulóig a Nap északról délre halad, utána pedig délről észak felé kezd mozogni, és az év legrövidebb nappalát (következésképpen a leghosszabb éjszakát) adja az északi féltekén.
A téli napforduló az az egyetlen pillanat, mikor a Földünk forgástengelye a legnagyobb szögben hajlik el a Nap sugaraitól, ez az idei évben egészen pontosan december 21-én 10 óra 21 perc 41 másodperckor lesz.
A legtöbbek számára viszint valószínűleg az a legfontosabb, hogy ha csak lassacskán is, de elkezdenek hosszabbodni a nappalok, és végre előbújhatunk a rejtőzködő sötétségből.