2024. november 7., 18:18

A munkavállalók jelentős részénél probléma a digitális képességek hiánya

A szlovákiai vállalkozások csaknem fele azt tapasztalja, hogy az alkalmazottak nem rendelkeznek megfelelő szintű képzettséggel a digitalizálás területén.

Állásinterjú
Fotó: Pixabay

A digitalizálással kapcsolatban a leggyakoribb probléma, hogy a cégeknél a dolgozók nem értik annak igényeit, illetve annak lehetőségeit, hogy miként lehetne javítani a munkahelyük eredményein vagy innovatív megoldásokat hozni.

„Olyan gyors a technológiai változás az iparágban, hogy a munkavállalóknak négy-öt évente új digitális készségekhez kell alkalmazkodniuk ahhoz, hogy versenyképesek maradjanak” – magyarázta Andrej Lás, az Ipartestületek és Közlekedési Szövetség főtitkára.

A kis- és középvállalkozások számára a legnagyobb kihívás a digitális átalakulással lépést tartani, ami már nem csupán versenyelőny, hanem egzisztenciális szükséglet.

A  cégek nem tudnak alkalmazkodni a digitalizált folyamatokhoz, akkor elvesztik versenyképes működési képességüket az ellátási láncban, és kiszorulnak a piacról.

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.