2025. május 6., 19:52

Ismét megrendezésre kerül a Komáromi Imanap

Immáron 36. alkalommal kerül sor a Komáromi Imanapra, mely a Pázmaneum Polgári Társulás, a Jópásztor Alapítvány, valamint a Komáromi Római Katolikus Plébánia szervezésében valósul meg. 

Komáromi Imanap 2018
Fotó: Nagy Miskó Ildikó

Az imanapra május 11-én, azaz vasárnap kerül sor a komáromi Szent András-bazilikában. 

A szervezők fontosnak tartják, hogy a résztvevőkkel közösen imádkozzanak a magyar főpásztorért, és együtt fohászkodjanak a magyar papi, szerzetesi hivatásokért közösségük szolgálatára. 

A programsorozat 15:00-tól veszi kezdetét, mikoris szentségimádásra kerül sor. 15:30-tól szabadtéri keresztúnon vehetnek részt a jelenlévők, majd pedig a délutáni imaóra következik. 

16:45-kor hitvalló példaképek előtt tisztelegnek, este öt órától pedig ünnepi szentmisére kerül sor, melyet dr. Fábry Kornél Esztergom-Budapesti segédpüspök celebrál. 

A szervezők minden érdeklődőt szeretettel várnak. 

Kapcsolódó cikkeink

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.