Ferenc pápa: a szent család a hit, a remény és a szeretet jelképe
Rómában minden évben több karácsonyi hangulatteremtő kiállítást nyitnak, köztük a legnépszerűbb a nemzetközi betlehemes kiállítás.

Idén már 43. alkalommal rendezik meg a 100 jászol nevűt. A tárlaton kézműves munkával készített betlehemeket mutatnak be. A 11 olasz tartományból és 30 – nem csak keresztény vallású – országból érkezett alkotások az adott földrajzi térségek és nemzetek vallási és művészi tradícióinak jelképei.
Pár nappal ezelőtt Ferenc pápa felkereste a vatikáni betlehem-kiállítást, amelynek idén Magyarország a díszvendége.
A pápa megállt a magyar kézműves betlehemeknél. Az egyházfőnek magyar gimnazisták magyar betlehemes játékot és egyházi karácsonyi énekeket adtak elő, köztük a Mennyből az angyalt és a Pásztorok, pásztorokat. Végül spanyolul is énekeltek. A pápa külön-külön köszönetet mondott a magyar kórus tagjainak és karnagyuknak, Sapszon Borbálának.
Ferenc pápa rövid olasz nyelvű beszédében
a karácsonyra ma készülő családok számára a názáreti családot állította példaként, mivel – mint mondta – a szent család a hit, remény, szeretet jelképe.
A pápa az Olaszországban nem ismert magyar szaloncukorból is elfogadott egyet, és ezért magyarul mondott köszönetet: „Isten áldja!” – mondta.