2020. május 21., 15:43

Tűzgyújtással emlékeznek a cserkészek a trianoni diktátum századik évfordulójára

A Szlovákiai Magyar Cserkészszövetség portálunkhoz eljuttatott sajtóközleményéből kiderül, június 4-ére a tömbmagyarság és a diaszpóra is tűzgyújtással, tűzrakással emlékezik majd a diktátum elfogadásának századik évfordulóján.

Fotó: SZMCSSZ

2020. június 4-én, 20 óra 20 perckor a világon mindenhol tüzet gyújthat bárki, aki a magyar közösséghez tartozónak érzi magát. A gyujtsukmeg.ma weboldalon regisztrálva pedig bejelölheti a „tűzhelyet”, ahol a megadott időpontban vállalja a tűz meggyújtását – áll az SZMCS közleményében.

A program kezdeményezője a Kárpátaljai Magyar Cserkészszövetség (KÁMCSSZ), társszervezője a Magyar Cserkészszövetségek Fóruma és tagszervezetei – Felvidéken a Szlovákiai Magyar Cserkészszövetség.

A szervezők hangsúlyozzák, a kezdeményezésbe bárki bekapcsolódhat, ez nem csak cserkészeknek szóló akció.

Először 1933-ban, a gödöllői cserkész-világtalálkozó során szervezete meg a Magyar Cserkészszövetség a Magyar Szolidaritás Napot, akkor egy előre megbeszélt időpontban gyújtottak tábortüzet cserkészek Magyarországon és az elcsatolt területeken. 1996-ban a Millecentenárium alkalmából szervezett máglyagyújtást a KÁMCSSZ az ezeréves határ mentén, majd 2003-ban a Külföldi Magyar Cserkészszövetség újította fel ezt a hagyományt, és azóta évente megtartjuk a Magyar Szolidaritás Tüzét” – mondta Popovics Pál, a KÁMCSSZ elnöke.

A cserkészek célja, hogy minél több országban, településen, közösségben, családban csatlakozzanak ehhez az eseményhez azok az emberek, akik a magyar nemzethez tartozónak érzik magukat. A csatlakozás menete egyszerű, a weboldalon a Csatlakozom gombra kattintva egy rövid regisztráció következik, majd ezt követően tudjuk megadni a tűzgyújtás helyszínét. 

A szervezők arra kérik a résztvevőket, ha módjukban áll, fényképeken vagy videóban örökítsék meg a tűzgyújtást, és juttassák el hozzájuk.

„A lényeg, hogy szerte a világon, de főként a Kárpát-medencében minél több helyen világítson az összetartozás tüze, így kötve össze gondolatban minden magyar testvérünket. Mi, cserkészek ismerjük ezt a határokon átnyúló összetartozás-élményt, és most ezt szeretnénk megmutatni mindenki másnak is. Mi nagyon örülünk a kezdeményezésnek, és bízunk benne, hogy sokan fognak bekapcsolódni” – közölt Csémi Szilárd - Kismedve, a Szlovákiai Magyar Cserkészszövetség ügyvezető elnöke.
 

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.