Pozsonyban, Besztercebányán és Kassán szavazhatnak a magyar állampolgárok
A Magyarországon állandó lakóhelyre bejegyzett magyar állampolgárok a külképviseleteken szavazhatnak. Szlovákiában a pozsonyi magyar nagykövetségen, valamint a besztercebányai és a kassai konzulátusokon - tájékoztatta a TASR hírügynökséget a Magyar Nemzeti Választási Iroda sajtóosztálya. A nagykövetségen szavazás lehetőségét előre kell kérvényezni április 2-ig.
Szavazáskor be kell mutatni a választási bizottságnak a magyar hatóságok által kiállított érvényes személyi igazolványt, az útlevelet vagy a jogosítványt, és a bizottság ellenőrzi, hogy a választó neve szerepel-e a névjegyzékben” – tájékoztatott az NVI. A választópolgár két szavazólappal szavaz, az egyikkel az egyéni, a másikkal az országos jelöltre.
A külföldön élő magyar állampolgár április 2-án 16 óráig kérheti felvételét a választói névjegyzékbe.
Azok a külföldön élő magyar állampolgárok is szavazhatnak, akiknek nincs magyarországi állandó lakhelyük. Ők levélben szavazhatnak. Ehhez is kérvényezni kell a választói névjegyzékbe való felvételt. A levélben szavazó választópolgár csak az országos listára szavazhat, egyénben nem. Hogy hány Szlovákiában élő magyar állampolgár választ Szlovákiában, arról nem tudott tájékoztatást adni a választási iroda.