Potápi Árpád János: A magyar jövőt a magyar gyermekek jelentik
A magyar jövőt a magyar gyermekek jelentik - mondta a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára szerdán Budapesten, egy külhoni gyermekpszichológusoknak szervezett képzés megnyitóján.

Potápi Árpád János a nemzetpolitikai államtitkárság és a Bethesda Gyermekkórház háromnapos konferenciájának megnyitóján rámutatott: "ha nincsenek gyermekek, nincsenek fiatalok, akkor nincsen folytatás".
Ezért az a legfontosabb, hogy a gyermekeinknek tudjunk segítséget nyújtani, biztonságban tudjuk őket, nevelni tudjuk őket, valamint adjunk nekik tudást és lehetőségeket - tette hozzá. Az államtitkár emellett a mentálhigiénés egészség jelentőségét is hangsúlyozta.
A rendezvényt Potápi Árpád János jó alkalomnak nevezte arra, hogy ismerkedjenek egymással a Kárpát-medencei gyermekpszichológusok és közösséggé tudjanak alakulni.
Az emberi kapcsolatok és a nemzet különböző szintjén a hálózatok létrejötte legalább annyira fontos, mint a szakmai konzultáció - hangsúlyozta. Szólt arról is: az elmúlt években a kormány sokat tett azért, hogy a magyar egészségügy vívmányait Kárpát-medencei szinten, a határokon túl is továbbadják. Velkey György, a Bethesda Gyermekkórház főigazgatója köszönetet mondott azért, hogy az a tudás, tapasztalat amely megszületett akár intézményükben, akár a magyar gyermekpszichiátriában, eljut mindenhová a magyarlakta területekre. Annak, hogy a külhoni szakemberek anyanyelven tudnak segítséget nyújtani a határon túli magyar családoknak, nemzetmegtartó ereje is van - emelte ki a főigazgató.
A szervezők tájékoztatása szerint
idén hatodik alkalommal rendezik meg a külhoni magyar gyermekpszichológusok képzését, amelyen mintegy nyolcvanan vesznek részt Erdélyből, Felvidékről, Délvidékről, Kárpátaljáról.
A szakemberek a képzésen magas színvonalú előadásokkal, gyakorlati képzésekkel és workshopokkal készülnek, a konferencia egyik fontos témája az önismeret.
Közölték:
az idei évtől megkezdték a külhoni magyar gyermekpszichológusok képzését is, amelynek első állomása Felvidéken, Komáromban volt.
Itt a traumafeldolgozás, az ADHD és kísérése, a krízisintervenció, illetve a családterápia állt a középpontban. Novemberben az erdélyi Szovátán, majd a későbbiekben Vajdaságban is szerveznek hasonló képzéseket a régió szakembereinek - jelezték.