2025. július 26., 10:41

Orbán Viktor: Ha most vasárnap lennének a választások, fölényesen nyernénk - VIDEÓVAL

Orbán Viktor Magyarország miniszterelnöke beszéde a 34. Bálványosi Nyári Szabadegyetemen. 

Orbán Viktor
Fotó: MTI/Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály/Fischer Zoltán
Orbán Viktor: van esély az együttműködésre az új román kormányfővel

Van esély az együttműködésre, ha úrrá tud lenni Románia azon a nehéz gazdasági helyzeten, amiben van - jelentette ki román kollégájával, Ilie Bolojannal a napokban folytatott megbeszéléséről szólva a 34. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor (Tusványos) zárónapján, szombaton mondott beszédében Orbán Viktor miniszterelnök.

A kormányfő megemlítette, Ilie Bolojan a 24. román kormányfő-kollégája, majd megemlítette, a román politikai rendszer stabilitását nem a miniszterelnökök, hanem az államfők stabilitása adja. Orbán Viktor kiemelte: a román miniszterelnök "nehézsúlyú politikus", aki nagyváradi ember, így "ugyanabban a kódrendszerben és kulturális mintázatban mozog, mint mi", ugyanakkor román hazafi, aki küzdeni fog a nemzeti érdekekért, eközben "közös román-magyar sikerekre is vágyik", és azokban is érdekelt és tenni is fog értük.

A miniszterelnök beszédét azzal kezdte, hogy ha most vasárnap lennének a választások, akkor 106 egyéni választókerületből 80-at megnyernének, így fölényes győzelmet aratnának. 

2022-ben 87 választókerületet nyertünk meg, miért adnánk alább 2026-ban?"

- fogalmazott Orbán Viktor. 

Előadás
Fotó:  MTI/Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály/Fischer Zoltán
Orbán Viktor: Bejelentem a digitális polgári körök megalapítását

A miniszterelnök az előadás során bejelentette, hogy a digitális polgári körök megalapítását, a honlap pedig már el is indult, ahol minden fontos információ megtalálható. 

Azért tartották fontosnak létrehozni ezt az új platformot, mivel a mai világban a jobboldali, nemzeti, polgári, keresztény közösségnek is kezdenie kell valamit a virtuális térrel. 

Ami ebben sajátosan magyar, az a trollkodás, a durvaság. Aki nem liberális, azt megalázzák, erre épülő digitális körök uralják a teret. Tudomásul kell venni, hogy egy közösség digitális lábbal működik, a hazaszeret kultúráját kell létrehozni. A tiszás erővel szemben már létrehoztuk a Harcosok Klubját, de kell egy tér azoknak is, akik nem akarnak a politikai síkon részt venni ebben. A nemzeti szuverenitás szempontjából is van jelentősége, a háborúpártiak már ott garázdálkodnak a digitális térben, erre kell nemzeti digitális algoritmus.

A világháború esélye növekszik, így stratégiai nyugalomra van szükség

Orbán Viktor szerint ugyan Donald Trump hivatalba lépésével valamelyest csökkent a háború kockázata, azonban még így sem múlt el.

Most három nap van az égen: orosz, kínai és amerikai. Minden világháború előtt a fegyveres konfliktusok száma emelkedni szokott, ezúttal 184 fegyveres konfliktus van a világban, továbbá megduplázódott az államok közötti konfliktusok száma. Világháborúk előtt felerősödik a fegyverkezési verseny. A mai fegyverkezés hitelekből valósul meg, ennek a visszafizetéséhez pedig háború kell. További előjel a világgazdaság blokkosodása is, valamint szintén háborús előjel a népvándorlás felerősödése. Ma a globális migráció 300 millió embert érint. A világháború esélye folyamatosan nő – mutatott rá.

Orbán Viktor leszögezte, békebeli erőfeszítéseket kell tenni, elsősorban regionális szinten. – A szlovákokkal, szerbekkel már van ilyen regionális béke szövetségünk, reméljük lesz ilyen a csehekkel, románokkal, lengyelekkel is – mondta, hangsúlyozva, ha háború lesz, abból ki kell maradnunk.

Erre fel kell készülnünk, kimaradni tudni kell. Fontos, ne legyünk kiszolgáltatottak, ápoljunk jó kapcsolatot a világ minden hatalmi központjával. Hatból csak Brüsszellel nem vagyunk rendben. Az, hogy jóban vagyunk, azt jelenti, hogy mindenki gazdaságilag és anyagilag érdekelt hazánk sikerében.

Második feltételként közölte, legyen erőnk megvédeni magunkat. Fejlesztjük a magyar haderőt – jelezte. A harmadik a válságálló képesség kifejlesztése, azaz önellátási képesség. Ez a hadiiparban, az energiában, az élelmiszerben, és a digitális képesség terén fontos. Kitért a mesterséges intelligenciára, ami minden területen átalakítja a világot. Ezt a munkát nemzeti hatáskörben kell nekünk elvégezni, mert az unió ebben nem tesz semmit, ebbe a versenybe önállóan kell bekapcsolódni, együttműködve a régiókkal. Negyedik a humán erőforrásbeli fölény.

Brüsszeli háborús költségvetés

Orbán Viktor felidézte, hogy Brüsszelben közzétették az EU következő hét éves költségvetési tervezetét, ami egy háborús költségvetés. Kiemelte:

A pénz 20 százaléka Ukrajnába megy, és ha egy pénz maradna, azt nem fejlődésre, mezőgazdaságra vagy gazdákra költsük, hanem háborús készülődésre. Ez a költségvetés egy olyan Európai Unióról szól, amely háborúban áll Oroszországgal.

Ez egy olyan Európai Unió költségvetése, amely le akarja győzni Oroszországot Ukrajna területén abban a reményben, hogy a háborús vereség megrendíti az orosz kormányzati rendszert – tette hozzá. Leszögezte, Magyarország nem érdekelt egy háborús költségvetésben, nekünk egy békét és fejlődéstámogató költségvetés kell, ezért a bemutatott tervezetet tárgyalási alapnak sem fogadjuk el. – A Tiszának és a DK-nak egyezsége van, ha azt teszik, amit Brüsszel elvár, megkapják a pénzt a szuverenitásunkért cserébe. Inkább hozzuk haza mi – tette hozzá.

Arról, hogy Európai mit miért csinál, elmondta, jelenleg az EU vállalja a woke ideológiát támogató szerepét, ami ellen Donald Trump már fellépett és győzött. – Az EU jelenlegi vezetése az Egyesült Államokkal a legrosszabb megállapodásokat fogja kötni. Ez kényszerpályára állítja az EU-t, amiben nem nyerhet. Emellett a kínai kapcsolatok is megromlottak – sorolta.

Magyarország gazdag és nagy lesz

A kormányfő szerint lehetséges, hogy van egy föderalista mesterterv, mert Brüsszelben lehetőséget látnak az Európai Egyesült Államok felépítésére, amire az utal, hogy minden válság idején a nemzetállamoktól vesznek el hatásköröket a maguk javára. Az EU költségvetési gazdálkodása csak hadigazdálkodással tartható fenn, mert elvesztette a versenyképességét, valamint Ukrajna uniós tagsága biztosíthatja valakiknek a gazdasági érdekeit. – Az elmúlt tíz évben Angliát elengedtük, Ukrajnát pedig fel akarjuk venni. Ez gazdaságilag őrület. Anglia szuverenista, Ukrajna pedig a föderalista Európát támogatja – vélekedett.

A miniszterelnök a magyar nagystratégiáról kifejtette: 1920-ban az ellenségeink úgy döntöttek, hogy hazánk kicsi lesz és szegény. – A nemzetstratégia lényege az, hogy Magyarország nagy lesz és gazdag – szögezte le.

Családbarát nemzetre van szükség

Mint mondta, emberi importra nem készülünk, családbarát nemzetre van szükség. – Mindent összeadva, mi költjük a legtöbbet a családokra. Ráadásul most történik meg az, ami sehol máshol, mégpedig a magyar édesanyák teljes adómentessége. És most kínálunk egy lehetőséget a fiataloknak, ez a 3 százalékos lakáshitel, ami azt jelenti, ha egy 18 év feletti magyar fiatal úgy dönt, hogy tulajdonos szeretne lenni, saját otthona lehet. A törlesztőrészlet kisebb, mintha albérletre, lakbérre költene. Ezzel a családot, a fiatalokat, a nemzetet is erősítjük – mondta.

Áttérve a migrációra, példaként említette, hogy Németországban a tanulók 40 százaléka muszlim származású. – Tőlünk nyugatra az országok visszafordíthatatlanul vegyes társadalmakká alakultak, muszlim többségű nagyvárosok lesznek, lakosságcserével. Továbbra is migrációs célpont marad Európa, és amikor Afrika is megindul, a nyugat egy ilyen arányú migrációval szemben nem tudja majd megvédeni magát – vélekedett.

Megvédeni a határokat

A kormányfő elmondta: tíz év múlva az akkori hazának és kormányfőnek a legfontosabb feladata lesz a nyugati határok megvédése a migrációtól. A nyugati országokkal szemben a magyar alkotmány elismeri a kereszténység nemzetmegtartó szerepét. Most kezdik kapizsgálni, de már késő. Nem volt nekik meg a vészcsengő, ezért a régi, jól ismert hazájuk nem létezik többé – állította.

A miniszterelnök szerint az a kérdés, hogy a kereszténység megmarad-e. – Volt egy olyan európai pillanat, amikor az európaiaknak élő hite volt, ezt a szekularizáció leszorította. Az élő hit zsugorodik, de a keresztény hitből a kultúra továbbra is megvan az európaiak számára. Ez egy átbillenési pont, amikor elfogadják az azonos neműek házasságát, ráadásul a Nyugatot ekkor érte utol még a migráció is. – Hogy vissza tudunk-e kapaszkodni az élő hit megtartó erejének a világába, az rajtunk és a gyermekeinken múlik. Feladatunk megőrizni, amink van, megszerezni, ami még nincs. Nemet mondani arra, amire nincs is szükségünk. Most majd eldől, hogy milyen szülők voltunk – zárta beszédét Orbán Viktor.

Megosztás
Címkék