Orbán Viktor: Ha most vasárnap lennének a választások, fölényesen nyernénk - VIDEÓVAL
Orbán Viktor Magyarország miniszterelnöke beszéde a 34. Bálványosi Nyári Szabadegyetemen.

Van esély az együttműködésre, ha úrrá tud lenni Románia azon a nehéz gazdasági helyzeten, amiben van - jelentette ki román kollégájával, Ilie Bolojannal a napokban folytatott megbeszéléséről szólva a 34. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor (Tusványos) zárónapján, szombaton mondott beszédében Orbán Viktor miniszterelnök.
A miniszterelnök beszédét azzal kezdte, hogy ha most vasárnap lennének a választások, akkor 106 egyéni választókerületből 80-at megnyernének, így fölényes győzelmet aratnának.
- fogalmazott Orbán Viktor.
A miniszterelnök az előadás során bejelentette, hogy a digitális polgári körök megalapítását, a honlap pedig már el is indult, ahol minden fontos információ megtalálható.
Azért tartották fontosnak létrehozni ezt az új platformot, mivel a mai világban a jobboldali, nemzeti, polgári, keresztény közösségnek is kezdenie kell valamit a virtuális térrel.
Ami ebben sajátosan magyar, az a trollkodás, a durvaság. Aki nem liberális, azt megalázzák, erre épülő digitális körök uralják a teret. Tudomásul kell venni, hogy egy közösség digitális lábbal működik, a hazaszeret kultúráját kell létrehozni. A tiszás erővel szemben már létrehoztuk a Harcosok Klubját, de kell egy tér azoknak is, akik nem akarnak a politikai síkon részt venni ebben. A nemzeti szuverenitás szempontjából is van jelentősége, a háborúpártiak már ott garázdálkodnak a digitális térben, erre kell nemzeti digitális algoritmus.
Orbán Viktor szerint ugyan Donald Trump hivatalba lépésével valamelyest csökkent a háború kockázata, azonban még így sem múlt el.
Orbán Viktor leszögezte, békebeli erőfeszítéseket kell tenni, elsősorban regionális szinten. – A szlovákokkal, szerbekkel már van ilyen regionális béke szövetségünk, reméljük lesz ilyen a csehekkel, románokkal, lengyelekkel is – mondta, hangsúlyozva, ha háború lesz, abból ki kell maradnunk.
Második feltételként közölte, legyen erőnk megvédeni magunkat. Fejlesztjük a magyar haderőt – jelezte. A harmadik a válságálló képesség kifejlesztése, azaz önellátási képesség. Ez a hadiiparban, az energiában, az élelmiszerben, és a digitális képesség terén fontos. Kitért a mesterséges intelligenciára, ami minden területen átalakítja a világot. Ezt a munkát nemzeti hatáskörben kell nekünk elvégezni, mert az unió ebben nem tesz semmit, ebbe a versenybe önállóan kell bekapcsolódni, együttműködve a régiókkal. Negyedik a humán erőforrásbeli fölény.
Orbán Viktor felidézte, hogy Brüsszelben közzétették az EU következő hét éves költségvetési tervezetét, ami egy háborús költségvetés. Kiemelte:
Ez egy olyan Európai Unió költségvetése, amely le akarja győzni Oroszországot Ukrajna területén abban a reményben, hogy a háborús vereség megrendíti az orosz kormányzati rendszert – tette hozzá. Leszögezte, Magyarország nem érdekelt egy háborús költségvetésben, nekünk egy békét és fejlődéstámogató költségvetés kell, ezért a bemutatott tervezetet tárgyalási alapnak sem fogadjuk el. – A Tiszának és a DK-nak egyezsége van, ha azt teszik, amit Brüsszel elvár, megkapják a pénzt a szuverenitásunkért cserébe. Inkább hozzuk haza mi – tette hozzá.
Arról, hogy Európai mit miért csinál, elmondta, jelenleg az EU vállalja a woke ideológiát támogató szerepét, ami ellen Donald Trump már fellépett és győzött. – Az EU jelenlegi vezetése az Egyesült Államokkal a legrosszabb megállapodásokat fogja kötni. Ez kényszerpályára állítja az EU-t, amiben nem nyerhet. Emellett a kínai kapcsolatok is megromlottak – sorolta.
A kormányfő szerint lehetséges, hogy van egy föderalista mesterterv, mert Brüsszelben lehetőséget látnak az Európai Egyesült Államok felépítésére, amire az utal, hogy minden válság idején a nemzetállamoktól vesznek el hatásköröket a maguk javára. Az EU költségvetési gazdálkodása csak hadigazdálkodással tartható fenn, mert elvesztette a versenyképességét, valamint Ukrajna uniós tagsága biztosíthatja valakiknek a gazdasági érdekeit. – Az elmúlt tíz évben Angliát elengedtük, Ukrajnát pedig fel akarjuk venni. Ez gazdaságilag őrület. Anglia szuverenista, Ukrajna pedig a föderalista Európát támogatja – vélekedett.
A miniszterelnök a magyar nagystratégiáról kifejtette: 1920-ban az ellenségeink úgy döntöttek, hogy hazánk kicsi lesz és szegény. – A nemzetstratégia lényege az, hogy Magyarország nagy lesz és gazdag – szögezte le.
Mint mondta, emberi importra nem készülünk, családbarát nemzetre van szükség. – Mindent összeadva, mi költjük a legtöbbet a családokra. Ráadásul most történik meg az, ami sehol máshol, mégpedig a magyar édesanyák teljes adómentessége. És most kínálunk egy lehetőséget a fiataloknak, ez a 3 százalékos lakáshitel, ami azt jelenti, ha egy 18 év feletti magyar fiatal úgy dönt, hogy tulajdonos szeretne lenni, saját otthona lehet. A törlesztőrészlet kisebb, mintha albérletre, lakbérre költene. Ezzel a családot, a fiatalokat, a nemzetet is erősítjük – mondta.
Áttérve a migrációra, példaként említette, hogy Németországban a tanulók 40 százaléka muszlim származású. – Tőlünk nyugatra az országok visszafordíthatatlanul vegyes társadalmakká alakultak, muszlim többségű nagyvárosok lesznek, lakosságcserével. Továbbra is migrációs célpont marad Európa, és amikor Afrika is megindul, a nyugat egy ilyen arányú migrációval szemben nem tudja majd megvédeni magát – vélekedett.
A kormányfő elmondta: tíz év múlva az akkori hazának és kormányfőnek a legfontosabb feladata lesz a nyugati határok megvédése a migrációtól. A nyugati országokkal szemben a magyar alkotmány elismeri a kereszténység nemzetmegtartó szerepét. Most kezdik kapizsgálni, de már késő. Nem volt nekik meg a vészcsengő, ezért a régi, jól ismert hazájuk nem létezik többé – állította.
A miniszterelnök szerint az a kérdés, hogy a kereszténység megmarad-e. – Volt egy olyan európai pillanat, amikor az európaiaknak élő hite volt, ezt a szekularizáció leszorította. Az élő hit zsugorodik, de a keresztény hitből a kultúra továbbra is megvan az európaiak számára. Ez egy átbillenési pont, amikor elfogadják az azonos neműek házasságát, ráadásul a Nyugatot ekkor érte utol még a migráció is. – Hogy vissza tudunk-e kapaszkodni az élő hit megtartó erejének a világába, az rajtunk és a gyermekeinken múlik. Feladatunk megőrizni, amink van, megszerezni, ami még nincs. Nemet mondani arra, amire nincs is szükségünk. Most majd eldől, hogy milyen szülők voltunk – zárta beszédét Orbán Viktor.