2021. április 15., 18:18

Felvidéki fiatalok jelentkezését is várja a Challenge MeOut ötletverseny

Jelentékeny összdíjazású online ötletverseny várja a felvidéki fiatalok jelentkezését. A Challenge MeOut egyik szervezőjével, a partnerkapcsolatokért felelős csapat vezetőjével, Budavári-Nagy Zsolttal beszélgettünk a részletekről.

Fotó: Challenge MeOut

Miről szól a Chalange MeOut? Ötletbörze ez, vagy inkább egy verseny? Esetleg mindkettő?

A Challenge MeOut egy online ötletverseny, amin 20 ország képviselteti magát minden évben. A közel 120 fő résztvevőt mentorok támogatják az ötletük kidolgozásában, ezeket az ötleteket majd az esemény zárónapján egy 8 fős nemzetközi zsűrinek fognak prezentálni. Az április 22-25-e között megrendezett verseny győztesei nem csak kapcsolati tőkében gyarapodnak, pénzdíjat is kapnak. Az első helyezett markát ezer euró üti, a második 500 eurót kap, a harmadik 300-at. Különdíjként pedig a  Start It K&H felajánlásából egy 1 éves inkubációs programon vehet részt a nyertes, Budapest szívében, amely ősztől indul. A díjazott csapat tovább dolgozhat az ötletén, kapnak további mentorációt, termékfejlesztési támogatást, mindezt ingyenesen.

Mi a cél? Mi tulajdonképpen a verseny lényege?

A verseny célja, hogy a fiatalok innovatív ötleteikből piacképes üzleti modellt faragjanak a 4 nap alatt. Munkájukat workshopokkal és mentorokkal támogatjuk. Ezeket a végén prezentálják és a legjobbak pénzjutalomban vagy különdíjban részesülnek. A verseny célja, hogy olyan ötletek szülessenek, amelyek továbbfejlesztve a piacon is megállják a helyüket és amelyekkel akár segíteni is tudjuk a pandémia által súlyosan érintett területeket.

Miben emelkedik ki a startup-versenyek mezőnyéből?

Ez egy 4 napos online nemzetközi ötletverseny. Jelentkezni lehet saját hozott ötlettel is, de nem feltétel. Az esemény első napján megalakulnak a csapatok és eldöntik, hogy min fognak dolgozni. Ezt követően 2 napon át kapnak szakmai támogatást. Nem kizárólag startupok jelentkezését várjuk és az ötleteknek sem kell feltétlen „startup ötletnek” lennie. Elsődlegesen piacképes elképzeléseket várunk, amelyek, ha nem is rendelkeznek egy startupra jellemző gyors növekedési potenciállal, de hozzájárulnak a pandémia okozta károk enyhítéséhez.

Mely országokból várják a résztvevőket? Mik a jelentkezés feltételei?

Jelentkezőket várunk a V4-es országokból (Lengyelország, Szlovákia, Csehország és Magyarország), a Nyugat-Balkánról (Albánia, Bosznia és Herczegovina, Koszovó, Észak Macedónia, Montenegro, Szerbia) és a EuroAsian Startup Awards országaiból (Azerbajdzsán, Örményország, Fehéroroszország, Grúzia, Kazahsztán, Kirgizisztán, Moldova, Oroszország, Törökország, Ukrajna, Üzbegisztán).

A jelentkezés egyetlen feltétele az erős angol nyelvtudás mind szóban mind írásban.

Milyen ötletekkel lehet nevezni? Milyen területekről? Csak IT?

A három kiemelt terület a turizmus, egészségügy, valamint a kultúra és szórakoztatóipar. Valamint a negyedik kategória egy „saját hozott ötlet”, amelynek nem kell eme előző háromba beleférnie, lehet bármilyen más területről is. Az IT területen kívülről is várunk ötleteket természetesen.

A járványhelyzet miatt miként kerül megrendezésre a verseny?

A rendezvény mindeddig offline módon került megrendezésre azonban idén ez online lesz. Azonban ez lehetőségeket is teremtett, hiszen így sokkal több országot tudunk bevonni. Az esemény a VirBELA virtuális konferenciaplatformon kerül lebonyolításra, amely egy nem szokványos, igen különleges élménnyel gazdagítja a résztvevőket.

A jelentkezési határidő április 16-a, regisztrálni IDE kattintva lehet. Az esemény szervezői a Startup Szeged, GYEEK Club, MeOut, SZTE Virtus és az INPUT program.
Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.