Elindult a közönségszavazás a megújult Média a Családért díj döntős pályaműveire
Elindult a közönségszavazás a megújult Média a Családért díj döntős pályaműveire; a család és a függőségek kapcsolatát bemutató médiaalkotásokra február elejéig bárki leadhatja a voksát - közölték a szervezők pénteken az MTI-vel.
A közlemény szerint kihirdették a megújult Média a Családért díj döntős pályaműveit: az előzsűri által kiválasztott 10 legjobb cikkre, interjúra, riportra, valamint videó- és hanganyagra február 5-ig a közönség is szavazhat.
A rangos médiaszakmai elismerésre 2025 óta kizárólag korábban nem publikált anyagokkal lehet jelentkezni, és a pályázóknak előre meghatározott témában kell elkészíteniük a pályaművüket. Az idei évben a család és a függőségek kapcsolata állt a fókuszban - tették hozzá.
A díj idei döntős pályamunkáinak főszereplői között mások mellett egy kárpátaljai alkoholista édesanya, a multi-level marketing csapdájába esett fiatal nő, egy felépülő alkoholbetegeket támogató házaspár, egy szerencsejáték-függő fiatal, egy a dizájnerdrogoktól a hite segítségével megszabaduló tiszaburai kamaszfiú, az ország legszigorúbb rehabilitációs intézetében felépülő, korábban egy multinacionális cég osztályvezetőjeként dolgozó fiatal férfi, valamint a drogfüggőség okozta krízis ellenére a bajban is összekapaszkodó marosvásárhelyi házaspár is megtalálható.
Közölték, hogy a Média a Családért díj 2025-ben megújult: a tavalyi évtől kezdve nem megjelent cikkekkel, riportokkal, valamint televíziós és rádiós műsorokkal, hanem korábban még nem publikált tartalmakkal lehetett pályázni.
A pályázatra beküldött művek közül az arra érdemesnek ítéltek a Képmás magazinban vagy a Képmás.hu oldalon is megjelentek, honorárium ellenében. A publikált pályamunkák közül egy előzsűri választotta ki a 10 döntős alkotást; ezek szerzői 100 000 forintos jutalomban részesültek, közülük kerül ki az idei Média a Családért díj nyertese - tájékoztattak, hozzátéve, hogy a legjobbnak tartott alkotás szerzője 500 ezer forint közönségdíjat kap.
A Média a Családért 2025 díj főtámogatója a Magyar Telekom, a döntősök díját az MBH Bank biztosítja, a külhoni különdíj támogatója a Nemzetpolitikai Államtitkárság, a közönségdíj támogatója a Zalaco Sütőipari Zrt. - áll a közleményben.
A Média a Családért díj döntőseire itt lehet szavazni, a szakmai és közönségdíjakat február közepén adják majd át.
A döntős pályaművek:
Berta Péter
Kéz a kézben a reménység útján (podcast)
Bursza Krisztina
Egy kárpátaljai édesanya története
Csongor Andrea
„A gyémánt ígérete” – Hogyan bomlott meg egy házasság egy üzleti modell miatt?
D. Balázs Ildikó
Aki nem kér segítséget, azon nem lehet segíteni
Hidasi Zsaklin
A virtuális lányom
Kemény Krisztina
Vezet-e út kifelé a szilánkos mennyországból?
Kollarics Attila
„Volt egy éjszaka, amikor végelkeseredésemben elkezdtem azt kiáltani, hogy segítség”
Mózes Anita
„Amikor mentem az utcán, utánam köptek, annyira nem számítottam senkinek”
Nagy Ildikó
„Volt, amikor negyedóránként kellett szívnom” – Egy fiatal férj gyógyulása a függőségekből
Winter Diána
A jövő kezdete – Te is beleférsz (podcast)