A spanyol jobboldal vezetőjével tárgyalt a magyar kormányfő a migrációról
Először Budapestre látogatott Santiago Abascal, a spanyol jobboldal vezetője, aki szövetségeseket keres azért, hogy együtt oldják meg az Európát sújtó migrációs válságot és a határok védelmét.

A spanyol bevándorlásellenes Vox-vezérrel találkozott csütörtök délelőtt Orbán Viktor miniszterelnök a Karmelita kolostorban. Santiago Abascal már szerdán bejelentette: a magyar kormány meghívására érkezik Budapestre, hogy fontos megbeszélést tartsanak az európai határok és az illegális migráció kényes kérdéséről. Abascal több európai országba is ellátogat, de Budapest volt az első állomása.
A körutazást a Spanyolországban múlt héten kialakult migrációs válság után jelentette be. Egy Marokkóval fennálló diplomáciai konfliktust követően ugyanis közel tízezer illegális bevándorló lépte át a ceutai határt.
A spanyol kormány a többségüket azóta hazaküldte, ám még mindig több ezren vannak, akik elvegyültek Ceuta állampolgárai között. Körülbelül ezerötszáz kiskorú is érkezett, közülük kétszáz főt átküldtek a félszigetre, hogy az autonóm régiók különböző arányban gondoskodjanak róluk, és ehhez hitelt is kapnak a központtól.
A Vox-vezér nyíltan kifejezte ellenérzését a kiskorúak befogadásával kapcsolatban, valamint élesen bírálta a szocialista kormányt a kialakult helyzet kezeléséért. Abascal úgy véli, hogy
A Vox migrációellenes tüntetést szervezett mindkét autonóm városban, Ceutában és Melillában is, ám a kormány megtiltotta azok megtartását, még nagyobb feszültséget szítva ezzel a jobboldalon.
Santiago Abascal azért indult el Európa különböző országaiba, hogy szövetségeket hozzon létre az illegális bevándorlás felszámolására. Elsőként tárgyal Orbán Viktor miniszterelnökkel, akinek a határvédelemért és egyben Brüsszellel szemben tett lépéseivel, valamint a bevezetett biztonsági intézkedésekkel maximálisan egyetért – írja a Vozpópuli című napilap. A Vox-vezér úgy nyilatkozott:
– utalt ezzel Pedro Sánchez kormányára, majd követelte a lemondását.
A felek egyetértenek abban, hogy
az Európa jövőjéről nemrég megkezdett vitában nem hiányozhat az európai nemzetek szabadságát és hagyományait vállaló pártok hangja, akik sok millió, a tradicionális európai értékekhez kötődő polgárt képviselnek.
Santiago Abascal Magyarország után Lengyelországba látogat, és az ottani kormányfővel folytat tárgyalásokat migrációs és határvédelmi kérdésekben.
Abascal a találkozót követően a Twitteren azt írta: