Gyorsulóban a szlovák gazdaság, de az infláció továbbra is gondot okoz
A szlovák gazdaság a beruházások növekedésének köszönhetően javult, de az infláció továbbra is jelentős gondokat okoz - derült ki egy friss elemzésből.

A változatlan áron számított bruttó hazai termék 1,5%-kal nőtt 2023 második negyedévében az előző év azonos időszakához képest. A szezonális hatások kiigazítása után a GDP éves összevetésben 1,3%-kal, negyedéves összevetésben 0,4%-kal nőtt. A magas infláció továbbra is jelentősen csökkentette a GDP nominális értékéhez képest változatlan áron számított értékét - számolt be a statisztikai hivatal.
A szlovák gazdaság növekedését már nem a fogyasztás, hanem mindenekelőtt a vállalati beruházások növekedése segítette az építkezések beszerzésében, valamint a jelentős külkereskedelmi többlet, amelyhez az autóexport is hozzájárult.