Egy év alatt közel 3 százalékkal nőttek a nyugdíjasok kiadásai az infláció miatt
Egy év alatt 2,9 százalékkal emelkedtek a nyugdíjasoknak - az érintett időszakban végbement árdrágulásból - az éves inflációból adódó többletköltségei októberben Szlovákiában - derült ki a Statisztikai Hivatal által kedden közzétett adatokból.

Októberben 3,1%-os volt az éves infláció Szlovákiában, ugyanez a szám a munkavállalók esetében 3,2%-os volt, a "nyugdíjas infláció" 2,9%-os, az alacsony bevételű háztartásoké pedig 3,3%-os volt - derült ki a Statisztikai Hivatal számaiból.
2024 első tíz hónapjában összességében 2,7%-os volt a fogyasztói árak emelkedése. Az idei munkavállalói infláció 2,8%-os, az alacsony bevételű háztartásoké 2,7%-os, a nyugdíjas infláció pedig 2,1%-os.
A 2024-es októberi inflációs adatokat november 15-én tette közzé a Statisztikai Hivatal. Az adott hónap végéig folyamatosan ismerteti az egyes társadalmi csoportokra vonatkozó friss inflációs adatokat is.