Újabb korrupcióellenes menet lesz Pozsonyban és Prágában

„Azért folytatjuk a tüntetést, mert nekünk fontos Szlovákia, itt akarunk maradni, élni, lakni. Azért folytatjuk, mert nekünk fontos, hogy ez az ország igazságos és valamennyi tisztességes ember számára megfelelő legyen“ – mondta az egyik szervező, Dávid Straka.
A felvonulás útvonala a Hviezdoslav tértől a Jesenský és a Štúr utcán át az SZNF térre vezet majd. Egy másik szervező, Karolína Farská hozzáfűzte: sikerült kibővíteniük a menet támogatóinak körét. A fiatalokhoz és a színészekhez a pedagógusok és a tudósok is csatlakoztak.
Az újabb felvonulást szervező diákoknak hasonló követeléseik vannak, mint amilyenek az előző két alkalommal voltak. Követelik a Bašternák- és a Gorila-ügy kivizsgálását, továbbá Robert Kaliòák belügyminiszter és Tibor Gašpar országos rendőrkapitány, illetve Dušan Kováèik speciális ügyész menesztését. Korrupcióellenes petíciót is indítottak, eddig hozzávetőleg 70 000 aláírást gyűjtöttek össze.