Szerdán Szlovákiába látogat Martonyi János
A pozsonyi találkozón az aktuális témákra helyezik a hangsúlyt a tárgyaló felek, de a vegyes bizottságok égisze alatt megvalósuló közös projektekkel is foglalkoznak majd. Emellett a visegrádi négyek küszöbön álló magyar elnöksége, illetve az aktuális európai ügyekkel kapcsolatos kérdések is szóba kerülnek a megbeszélésen.
A két külügyminiszter közösen átadja a „Jó szomszédság és egyetértés” miniszteri díjat. Az elismerést már ötödik alkalommal ítélik oda olyan személynek vagy intézménynek, aki/amely jelentős mértékben hozzájárult a szlovákok és a magyarok kölcsönös egyetértéséhez. A díjat 2008 decemberében alapította Ján Kubiš szlovák és Göncz Kinga magyar külügyminiszter.
Martonyi Jánost Ivan Gašparoviè köztársasági elnök és Robert Fico kormányfő is fogadja. A hivatalos program végén a külügyminiszterek részt vesznek a Lúènica és a Honvéd Együttes közös előadásán.
A magyar külügyminiszter röviddel Ivan Gašparoviè hivatalos magyarországi látogatása után érkezik Szlovákiába - jegyzi meg a szlovák állami hírügynökség. A tervek szerint a közeljövőben Robert Fico tesz hivatalos látogatást Budapesten, ami a TASR szerint intenzív szomszédi párbeszédről tanúskodik.