2014. július 5., 14:29

Sulík szerint túl sok az államünnep

POZSONY. Richard Sulík, a Szabadság és Szolidaritás elnöke szerint öt államünnepet el kellene törölni Szlovákiában.

Richard Sulík rámutatott: európai viszonylatban Szlovákiában van a második legtöbb ünnepnap . „Nem emelkedhet az életszínvonal, ha mindig csak ünnepelünk” – jelentette ki.

A Szabadság és Szolidaritás (SaS) elnöke például eltörölné a mai Szent Cirill és Metód napját, illetve a szeptember 1-jén ünnepelt alkotmány napját is. „Nekem tulajdonképp mindegy, melyik ünnepnapokat töröljük el, de valamit végre tennünk kell ezzel” – jegyezte meg hozzátéve: 20 ével ezelőtt nálunk volt szinte a legkevesebb ünnepnap Európában.

Szlovákiában jelenleg 15 államünnep és munkaszüneti nap van. Január elsején van a Szlovák Köztársaság megalakulásának napja, majd 6-án következik Háromkirályok ünnepe. Áprilisban nagypénteken és húsvéthétfőn sem dolgozunk, ahogy május 1-jén és 8-án sem, a munka ünnepén és a fasizmus feletti győzelem emléknapján. Júliusban Szent Cirill és Metód napján, augusztusban a szlovák nemzeti felkelés évfordulóján, szeptemberen pedig az alkotmány napján és a Hétfájdalmú Szűz Mária ünnepén pihenhetnek a munkavállalók. Novemberben munkaszüneti nap 1-je, mindenszentek napja, valamint 17-e, a bársonyos forradalom évfordulója. Decemberben három munkaszüneti nap van, karácsony három napja.

Megosztás

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.