Rendzavarás nélkül zajlottak a választások
A rendőrség a választások második fordulója kapcsán mindössze három bejelentést kapott, mindhármat a Kassai kerületből. Az egyik esetben SMS-üzenetben próbálták befolyásolni a szavazókat, egy másikban pedig választási korrupció valószínűségére hívták fel a hatóságok figyelmét. Egy polgár bejelentést tett, hogy mintegy 200 választó szavazatát próbálták megvásárolni, fejenként 5 eurót fizettek a voksokért – tájékoztatott Ábel. „A rendőrség fokozottan figyel a választási korrupcióra, tehát ezzel az esettel büntetőeljárás keretében foglalkozunk” – tette hozzá.
A harmadik esetben az interneten tettek közzé olyan hamis információkat, amelyek rossz színben tüntették fel az egyik jelöltet. Az érintett feljelentést tett – közölte a rendőrfőkapitány-helyettes.
Štefan Škrabák, a központi választási bizottság (ÚVK) elnöke a sajtótájékoztatón elmondta: a bizottság 13 panasszal foglakozott, nagy részük a kampánycsend megsértésére vonatkozott. A testület nem tudta ezeket kivizsgálni, mivel a telefonos bejelentések alapján nem lehetett megállapítani az egyes ügyek részleteit. Az előző körhöz képest jóval kevesebb panasz érkezett a körzeti választási bizottságoktól – állapította meg Škrabák.