2016. július 7., 10:46

Péntektől közlekednek a villamosok az Öreg hídon át

POZSONY. Július 8-tól, péntektől közlekednek majd a villamosok a pozsonyi Öreg hídon át Pozsonyligetfaluba. A deformálódott ligetfalui síneket már kijavították, a pozsonyi magisztrátus szerint már nincs akadálya a szerelvények elindításának.
201607070954580.villamos01.jpg

Az illetékes építészeti hivatal, vagyis a Pozsony Megyei Önkormányzat vonatkozó határozatának július 7-én, csütörtökön kellene hatályba lépnie. A deformálódott pozsonyligetfalui (Petržalka) síneket már kijavították, s a vonal újabb műszaki-biztonsági vizsgálata is sikeresen lezárult. A pozsonyi magisztrátus szerint már semmi sem gátolhatja a villamosforgalom beindítását az Öreg hídon át.

„A pálya kész az üzemelésre, s emiatt már semmi sem gátolja a villamosok Öreg hídra és Pozsonyligetfaluba történő beengedését” – mondta Ivo Nesrovnal, Pozsony főpolgármestere, hozzátéve: a vonal hivatalos indítására pénteken 17 órakor kerül majd sor. Legutóbb villamos 1961-ben szállított utasokat Pozsonyligetfaluba.

Múlt héten aggályok merültek fel azzal kapcsolatban, hogy a villamosok július elején egyáltalán elkezdenek-e majd közlekedni. A vonal Bosáková utcai részénél ugyanis a hőség hatására hullámossá váltak a vágányok. A főváros azonban mindjárt jelezte, hogy a vonalat megjavítják és ellenőrzik, hogy ne kerüljön veszélybe a villamosforgalom beindításának időpontja.

A gyalogosok és a kerékpárosok már május 19. óta közlekednek a felújított pozsonyi Öreg hídon át. Közel egy hónappal később, június 15-én a Štúr utcába és a Vajanský rakpartra is visszatérhettek a villamosok, amelyeket az Öreg híd felújítása és a Ligetfaluba vezető villamosvonal építése keretében állítottak le.

Az építkezési munkálatokat tavaly december közepén fejezték be. A három cégből álló konzorcium 58,8 millió euróért valósította meg a projektet, amelynek finanszírozását 85 százalékban az Európai Unió, 10 százalékban az állam, 5 százalékban pedig a város állta. Ahhoz, hogy megkapják az uniós alapokból érkező pénzt, 2015 végéig be kellett fejezni a munkálatokat.

Az Öreg hidat azonban májusig nem nyitották meg a nyilvánosság számára. A városnak előbb kérnie kellett a műszaki átadás megkezdését, melyre január 20-án került sor, s ezt követően a többi objektum esetében is javasolták a használatbavételi engedély kiadását.

Megosztás