2016. április 26., 16:35

Orvosi szakszervezetek: Druckkernek kommunikálnia kellene a nővérekkel

POZSONY. Az Orvosi Szakszervezeti Szövetség a nővérek és szülészasszisztensek szakmai- és szakszervezetei képviselőivel való intenzív kommunikációra szólította fel Tomáš Drucker egészségügyi minisztert – jelentette ki nyilatkozatában Peter Vislolajský,a szakszervezeti szövetség elnöke.
201604261612480.drucker01.jpg

„Az Orvosi Szakszervezeti Szövetség (LOZ) rendkívül nagyra értékeli a nővérek és szülészasszisztensek munkáját, akik az orvosok legközelebbi munkatársai az egészségügyi intézményekben, a végeredmény, a paciensek egészsége pedig éppen az orvosok és nővérek közötti szoros együttműködéstől függ“ – magyarázta Visolajský. Mint mondta, az egészségügy és a betegek számára a nővérek és szülészasszisztensek munkája pótolhatatlan.

A LOZ elnöke emlékeztetett, hogy az előző választási időszakban valóban komolyan megromlott a kapcsolat az egészségügyi miniszter és a nővérek szakmai szervezetei között. „Jelenleg a legfontosabb az előző években megromlott kapcsolatok mielőbbi helyreállítása. Hangsúlyozom, azt utóbbi hónapokban a helyzet kiélesedése főként az egészségügyi minisztériummal való rossz kommunikációnak köszönhető“ – jegyezte meg Visolajský.

Az orvosok szerint a nővérek követelései megfelelnek az egészségügyben betöltött feladataiknak, éppen ezért a miniszternek egyenrangú partnerként kell tekintenie rájuk. „Jelenleg a Szlovák Köztársaság az ezer betegre jutó nővérek számát tekintve elmarad az OECD-átlagtól“ – állapította meg a LOZ elnöke. Ugyanakkor Visolajský szerint a szlovákiai nővérek átlagéletkora is magas, sokan már nyugdíjkorhatár előtt állnak, s az utánpótlás csekély, minek következtében évente 900-al csökken a nővérek száma.

A LOZ szerint a nővérhiánnyal mindaddig számolni kell, míg nem lesz megfelelő koncepció a nővérek helyzetének megoldására. „Éppen ezért fontos, hogy a minisztérium megfelelő figyelemmel kísérje a nővérek helyzetét, meghallgassa jogos kéréseiket, s azokra megfelelő módon reagáljon“ – zárta le a témát Visolajský.

Megosztás