Ógyalla feleszmélt a tragédia után
Ógyallán két hónappal a tragédia után valamelyest lecsillapodtak a kedélyek. Az utcákon hétköznapi a forgalom, romák és nem romág egymás mellett várakoznak a buszmegállóban - írja helyszíni tapasztalatai alapján a SME napilap.
A rendőrség még nem zárta le az ügy kivizsgálását, de teljes a hírzárlat. Juhász főnöke sem tudja, miért kezdett lövöldözni volt beosztottja.
Marián Botoš, az ógyallai városi rendőrség parancsnoka nem sokkal a lövöldözés után megpróbálta lebeszélni Juhászt az öngyilkosságról. "A főpolgármester gyepén ült, lábai szétvetve, kezében pisztoly. Folyton azt ismételgette, hogy lelövi magát, hogy mindennek vége" - elevenítette fel a jelenetet. Rákiáltott beosztottjára, ne csináljon még nagyobb butaságot. "Bátyus menj innen! Ne nézd, ahogy lelövöm magam" - válaszolta neki Juhász.
A rendőrség még nem hozta nyilvánosságra a lövöldöző rendőr pszichológiai vizsgálataival kapcsolatos szakvéleményt. "Várunk az eredményekre. Az üggyel összefüggésben további műveleteket kell elvégezni - válaszolta tömören Michal Slivka rendőrségi szóvivő a lap érdeklődésére. Juhász vizsgálati fogságban van, volt főnöke sem beszélhet vele.
Marián Botoš a SME-nek elmondta: a városi rendőr munkája sokszor frusztrációval teli, főleg, ha nem tudja kieszközölni a törvény betartását. Felidézte, hogy 11 hónap alatt 13 alkalommal jártak az érintett roma családnál. "A velük kapcsolatos problémák nagy része épp Juhászhoz került" - fűzte hozzá Lovász Károly alpolgármester. Egyszer lopás közben is tetten érte a szóbanforgó család tagjait és átadta őket az állami rendőrségnek, de semmi nem történt az ügyben - emlékezett vissza Botoš, akit feldühített a sajtó célozgatása, hogy Juhász esetleg üzletelt az áldozatokkal. Az ógyallaiak többsége is azon a véleményen van, hogy a rendőr frusztráltságával hozható összefüggésbe a tragédia.
A roma család tagjai megszakították kapcsolatukat a külvilággal. Közvetlenül a lövöldözés után elhagyták a várost, de már visszatértek az otthonukba. A sajtó elől elzárkóznak. Még a rendőrséget is kihívják, ha újságíró kopogtat náluk. Az állami rendőrség a tragédia után megnövelte a rendőrjárőrök számát a városban, mostanra azonban jelentősen lecsökkent a számuk. Az áldozatok és a városi rendőrök házát továbbra is őrzik. Egyelőre semmilyen incidens nem történt - közli a SME.