Nyílt napot tartottak a kormányhivatalban

Délután Robert Fico kormányfő üdvözölte a látogatók egy csoportját a rózsaszín szalonban, ahol általában a magas rangú külföldi vendégeket fogadják, s ahol a legmagasabb szintű négyszemközti tárgyalások folynak. Mivel a miniszterelnök ma ünnepli névnapját, a jelenlévőket egy pohárköszöntőre invitálta. Néhányan kihasználták a lehetőséget, hogy közös fotót készíthessenek a kormányfővel. Robert Fico megjegyezte: a rendezvény iránt nagy az érdeklődés, ezért a jövő évben is folytatni kívánják.
A látogatók számára az a helyiség volt a legérdekesebb, ahol a kormány ülésezik. „Ott születnek a legjelentősebb döntések“ – magyarázta a kormányfő. Azonban néhány helyiség ajtaja, mint például a miniszterelnök dolgozószobája is, zárva maradt a látogatók előtt.
Délelőtt Peter Žiga környezetvédelmi miniszter is megjelent a kormányhivatalban. Ezúttal azonban nem munkaügyben, hanem két gyermeke társaságában jött, hogy megmutassa nekik a számára jól ismert helyiségeket.A nyílta napot gazdag kulturális program színesítette – a különféle művészeti csoportok mellett fellépett a hadsereg és a belügyminisztérium zenekara, valamint a katonai díszőrség is. Különféle bemutató pavilonok és egészségügyi tanácsadás várta az érdeklődőket, akik a gyorsmentők és a tűzoltók járműveivel is megismerkedhettek. A rendőrség a tettesek elfogását és a kutyás bevetéseket mutatta be. A Szlovák Hidrometeorológiai Intézet (SMHÚ) meteorológusai az időjárás-előrejelzés mikéntjét ismertették a látogatókkal.
A kormányhivatal ezzel a rendezvényével egyúttal a Nyitott parkok és kertek hétvégéje nevű programjához is csatlakozott. Az érdeklődők beléphettek Lippay György érsek kertjébe, amely a 17. században keletkezett, s az év többi napján nem látogatható.
