Négy év alatt 28 rendkívüli ülést kezdeményeztek a képviselők
Ezért az ellenzék később Tomáš Borec igazságügyi miniszter leváltását javasolta, ám a tervezett ülés nem valósult meg, mert Pavol Hrušovský kereszténydemokrata (KDH) képviselő visszavonta aláírását, így az indítványhoz nem lett meg a szükséges 30 képviselői aláírás.
Az ellenzéki pártok 2012 decemberében kikényszerítették az oktatásügy kedvezőtlen állapotával kapcsolatos rendkívüli ülést, mivelhogy a pedagógusok akkor is a magasabb bérekért és az iskoláknak nyújtandó nagyobb anyagi támogatásért sztrájkoltak.
2013-ban 8 rendkívüli ülés volt. Az Irány-Szociáldemokrácia (Smer-SD) az év elején leállította a Jozef Èentéš főügyész ki nem nevezésével kapcsolatos rendkívüli ülést, később Ivan Gašparoviè államfő szándékos alkotmánysértés miatt szembesült egy alkotmánybírósági keresettel.
Az ellenzék rendkívüli ülésen tanácskozott az egyre jobban elmélyülő munkanélküliségről és a pénzeszközökkel, illetve az előző vezetés alatt működő katonai hírszerzés ingatlan és ingó vagyonával való törvénytelen bánásmódról szóló gyanúkról. A Smer-SD leállította az államadósság csökkentésével kapcsolatos intézkedésekről szóló vitát, az ellenzék pedig 2013 szeptemberében megpróbálta visszahívni Robert Ficót, majd októberben Zuzana Zvolenská egészségügyi minisztert. Decemberben a Smer-SD nem tette lehetővé a nem banki jellegű társaságok működéséről, illetve a végrehajtási eljárások számának abnormális mértékű növekedéséről szóló tanácskozást.
A törvényhozók 2014-ben 10 rendkívüli ülést kezdeményeztek. Tanácskoztak a szepsi romatelepen történt rendőrségi beavatkozásról, majd a Smer-SD meghiúsította a vitás emisszióeladással kapcsolatos ülést, az ellenzék pedig februárban és novemberben bizalmatlanságát akarta kifejezni Ficóval szemben, s indítványozták Ján Richter munkaügyi, Tomáš Borec igazságügyi és Ján Poèiatek közlekedési miniszter leváltását is. A kormánypárt nem tette lehetővé Pavol Paška házelnök leváltását, és az MH Development Kft. kereskedelmi társaságban végzett gazdasági ellenőrzést is leállította. Az egyik rendkívüli ülésen pedig ötféle ellenzék által javasolt törvényről tárgyaltak.
A 2015-ös évben 7 rendkívüli ülés volt. Az ellenzék négy miniszter – februárban Pavol Pavlis gazdasági, októberben Juraj Draxler oktatási, decemberben Peter Žiga környezetvédelmi és Viliam Èislák egészségügyi miniszter leváltását javasolta, akit már két alkalommal, azaz áprilisban és októberben is le akartak váltani.
Az ellenzék júniusban is javasolta egy rendkívüli ülés összehívását, akkor a speciális ügyész Gorilla-botrány kivizsgálásával kapcsolatos eljárását kifogásolta. A smeres képviselők egy további ülést az egészségügyi ellátást nyújtókról szóló törvénymódosítás kapcsán javasoltak.
Az ellenzék tehát nem volt passzív a rendkívüli ülések terén, ám a miniszterek leváltására irányuló kezdeményezések - a kormány és ellenzék számarányának következtében is - rendre megbuktak.