MVK-felmérés: hét párt jutna a parlamentbe, köztük az MKP is
Az MVK felmérése alapján januárhoz képest több mint két százalékkal visszaesett a kormányzó párt népszerűsége, ami azt is jelenti, egyedül nem tudna kormányta alakítani, s ha egy partnerrel képzeli el a kormányzást, akkor ahhoz a mostani adatok alapján vagy a Hálót, vagy az SNS-t kellene felkérnie koalíciós partnernek. A felmérés szerint némileg csökkent a Most-Híd támogatottsága is, s ezzel a vegyespárt és az MKP közti különbség is. A parlamenten kívül rekedt pártok közül viszont feljövőben van Boris Kollár pártja, még Sulík Szabadság és Szolidaritás Pártját is beelőzné.
A Smer az MVK-felmérése szerint 58 mandátummal rendelkezne a törvényhozásban.
A második legerősebb párt a voksok 14,6 százalékával a Sie (Háló), amelynek 27 képviselője lenne a parlamentben.
A harmadik helyre 10,1 százalékkal a Szlovák Nemzeti Párt (SNS) kerülne, s ez 18 parlamenti helyet jelent. A Kereszténydemokrata Mozgalmat (KDH) a válaszadók 8,2 százaléka támogatná, ami 15 mandátumot jelentene a pártnak. A parlamentbe egyformán 11 emberét ültetné be a 6 százalékon lévő Most-Híd, valamint az 5,9 százalékot szerző Egyszerű Emberek és Független Személyiségek (O¼aNO) is. A felmérés szerint a Magyar Közösség Pártja (MKP) is bekerülne a törvényhozásba, 5,1 százalékos támogatottsága 10 képviselői helyet jelent.
A parlamenten kívül rekedne a 4 százalékot szerző Család vagyunk – Boris Kollár (Sme rodina - Boris Kollár), a 3,4 százalékon álló Szabadság és Szolidaritás (SaS), a 2,5 százalékra mért Szlovák Polgári Koalíció! (SKOK!), a 2,1 százalékos Kotleba-féle Mi Szlovákiánk Néppárt (¼udová strana Naše Slovensko), továbbá az 1,6 százalékos Szlovák Demokratikus és Keresztény Unió-Demokrata Párt (SDKÚ-DS), illetve 1,1 százalékával Szlovákia Kommunista Pártja (KSS).
Még 1 százalékot sem kapna a Szlovákiai Zöldek Pártja (SZS) és a szintén 0,9 százalékot szerző TIP, az Esélynek (Šanca) pedig csak a voksok 0,8 százaléka jutna. Elenyésző 0,1 százalékban részesülne a Dac – Munkapárt (Vzdor - strana práce), a Közösen Szlovákiáért koalíció (Spoloène za Slovensko), a Szlovákia demokratái – Ludo Kaník (Demokrati Slovenska - ¼udo Kaník), a Modern Szlovákia Pártja (Strana moderného Slovenska), a Bátorság – Nagy Nemzeti és Oroszpárti Koalíció (Odvaha - Ve¾ká národná a proruská koalícia), a Magyar Kereszténydemokrata Szövetség (MKDSZ) és a Közvetlen Demokrácia (Priama demokracia).
A felmérés január 22-28. között 1148 válaszadó személy bevonásával készült, akik a március ötödikei szavazáson induló 23 politikai párt közül választhattak. Az is kiderült, hogy a választópolgárok 46,6 százaléka biztos részt kíván venni a választásokon, 8,9 százalékuk viszont azt felelte, hogy biztosan nem járul az urnához, 13,2 százaléka pedig nem tudta azt, hogy azon részt vesz-e, illetve kinek is szavaz majd bizalmat.