Módosulhatnak az audiotext-szolgáltatás szabályai
A törvénymódosító javaslat benyújtói, Anton Martvoò és Otto Brixi az Irány - Szociáldemokrácia (Smer-SD) parlamenti képviselői szerint az embereknek jogukban áll tudni, hogy emeltdíjas audiotext-szolgáltatást vesznek-e igénybe.
„A jelenlegi törvény nem szabályozza az auditext-szolgáltatást, tehát a felhasználók szempontjából fontosnak tartjuk, hogy besorolják a már létező szolgáltatások közé az ún. audiotext-szolgáltatást is. Mivel a nevezett szolgáltatás a hagyományos telefonbeszélgetéssel szemben emeltdíjas, fontos a felhasználók korrekt tájékoztatása” – érvelnek a javaslat előterjesztői.
Az audiotext-szolgáltatás ma már nemcsak horoszkópok olvasására, különféle versenyekben való részvételre nyújt lehetőséget, hanem számos közhasznú információ, mint pl. munkahely-kínálat, közlekedési helyzetjelentés is lehívható a segítségével - magyarázta Martvoò a SITA hírügynökségnek. A törvénymódosító javaslattal a közlekedési, építésügyi és vidékfejlesztési minisztérium is egyetért.
Amennyiben a módosítást a parlament jóváhagyja, 2014. január 1-től az új jogszabály szerint telefonálhatunk az audiotext-szolgáltatások keretében. Az Egyszerű Emberek és Független Személyiségek (O¼aNO) képviselői hasonló változtatást kezdeményeztek. Indítványozták, hogy a felhasználót a szolgáltató már a beszélgetés megkezdése előtt értesítse a szolgáltatás emeltdíjas áráról.
Az O¼aNO törvénymódosító javaslatát első és második olvasatban még támogatta a kormánypárt, viszont a harmadik olvasatban elutasította, így nem léphetett hatályba. „ A második olvasat nem tartalmazott konkrét megoldást. Az O¼aNO javaslatát az ellenéki pártok – a Szlovák Demokratikus és Kereszténydemokrata Unió – Demokrata Párt (SDKÚ-DS) és a Most-Híd sem szavazta meg – magyarázta Martvoò. Beismerte, hogy javaslatukat az általa egyébként jónak tartott O¼aNO indítványa ihlette. „Mi most egy komplex megoldást ajánlunk” – fejtette ki a kormánypárti képviselő.