2015. november 21., 19:18

MKP-petíció: már 12 ezer aláírás gyűlt össze

RÉVKOMÁROM. A Magyar Közösség Pártja október eleje óta aláírásokat gyűjt a migránsok befogadását szabályozó kvóták ellen, valamint annak érdekében, hogy a helyi népszavazások eredménye döntő érvényű legyen. Berényi József, az MKP elnöke a révkomáromi András-napi vásárban tartott sajtótájékoztatóján bejelentette, hogy már 12 ezer aláírás gyűlt össze.
201511211918050.mkp01-01.jpg
Galéria
+3 kép a galériában

A Magyar Közösség Pártja (MKP) eredeti célja az volt, hogy Szlovákia magyarlakta vidékein legalább 10 ezren aláírják a petíciós íveket. Ennyi aláírás kell ugyanis ahhoz, hogy a belügyminisztérium az MKP képviselőivel köteles legyen konzultálni a kezdeményezést illetően. Minél több aláírás gyűlik össze, a felvidéki magyar párt annál nagyobb súllyal tudja képviselni ezt a közös ügyet a belügyi tárcánál, illetve azt reméli, hogy a 2016. március 5-ei parlamenti választások után pedig a törvényhozásban.

Az MKP petíciójához gyűjtött aláírások aktuális adatairól Berényi József személyesen számolt be a sajtó képviselőinek és az érdeklődőknek a révkomáromi András-napi vásárban felállított MKP-sátorban november 21-én, szombaton megtartott sajtótájékoztatóján.

„Örvendetes, hogy sikerült összegyűjteni több mint 10 ezer aláírást, azaz rekord idő alatt már 12 ezer aláírásnál tartunk, ami szép eredménynek számít. Ettől kezdve a törvény feljogosít bennünket arra, hogy konzultációt folytassunk a belügyminisztériummal a vonatkozó törvénymódosítást illetően. Három témát fogalmaztunk meg: az egyik a bevándorlási kvóták elutasítása, a másik a környezetvédelmi beruházásoknak a helyi népszavazások általi befolyásolása, a harmadik pedig hasonlóképpen a referendumok útján a névhasználat befolyásolása. Mindhárom téma olyan fajsúlyú és azokkal kapcsolatban olyan negatív tapasztalatok gyűltek össze az elmúlt időszakban, amelyek miatt fontosnak tartottuk, hogy aláírásgyűjtéssel erősítsük meg ezeket az intézményeket. Egy demokratikus társadalomnak nem lehet az alapja az, hogy a kormány a népszavazásokat elutasítsa. Ha az emberek úgy döntenek, hogy környezetvédelmi beruházást nem akarnak azért, mert az esetleg szennyezné a levegőt, vagy olyan névhasználatot szeretnének, ami hozzájuk közelebb álló, illetve nem értenek egyet a menekültek befogadását szabályozó kvótákkal, akkor az ilyen ügyekben megrendezendő népszavazás eredménye legyen érvényes!“ – hangsúlyozta az MKP elnöke.

A petíciós bizottság november utolsó hetében ellenőrzi az eddig aláírt petíciós íveket, illetve azt, hogy valamennyi aláírás és lakhelycím hiteles-e, majd azokat azzal a kéréssel adják át a belügyminisztérium képviselőinek, hogy a törvénymódosítás ügyében mielőbb létrejöjjön az MKP által indítványozott konzultáció.

„Természetesen azt előre nem tudom megmondani, hogy a belügyminisztérium mit lép majd. Éppen ezért még nem fejezzük be az aláírásgyűjtést, hanem azt a nagy érdeklődésre való tekintettel december 15-ig folytatjuk. Célunk az, hogy minél több aláírást gyűjtsünk, s ezzel még nyomatékosabbá tegyük a témát. Remélem, hogy az MKP a március 5-i parlamenti választások után már parlamenti pártként tud benyújtani majd törvénymódosítást az említett három témában. Bízom abban, hogy ez sikerülni fog, és a polgárokat arra kérem, hogy a továbbiakban is támogassák az aláírásgyűjtésünket“ – zárta tájékoztatását.

Az aláírásgyűjtés a vásári sátorban folytatódott, ahol Forró Krisztián, az MKP kampányfőnöke portálunknak elmondta: a következő hetekben több felvidéki településen állítanak majd sátrat, ahol minden érdeklődőnek szívesen elmagyarázzák petíciójuk lényegét, illetve várják a további támogató aláírásokat. Az MKP-sátornál megálló járókelőket Berényi József mellett Gyarmati Tihamér, az MKP komáromi járási elnöke és helyettese, Samu István, valamint az MKP Országos Tanácsának további tagja, Domin István, Izsa polgármestere, Basternák Ildikó, Ógyalla polgármestere és Dolník Tibor, az MKP Bátorkeszi Helyi Szervezetének elnöke is fogadta.       

Az eddig kitöltött aláírási ívek száma is bizonyítja, hogy az emberek számára csöppet sem közömbös a három téma.

„Teljes mértékben ellenzem a menekültkvótákat, ezért is támogattam aláírásommal ezt a petíciót. Azt gondolom, hogy a menekültek problémáit a saját szülőföldjükön kell megoldani, ott kell rendet teremteni, esetleg ebben nyújtsanak nekik segítséget más államok. Azt viszont már felháborítónak tartom, hogy Európába tömegesen vándorolnak be a valódi menekültek és a gazdasági bevándorlók is, nem érik majd be azzal, amit más országokban kapnak, hanem tovább követelőznek. Ez nem hiányzik nekünk, akik a saját hazánkban békében és nyugalomban szeretnénk élni. Számunkra idegen az ő kultúrájuk, vallásuk, soha nem fognak integrálódni Európában. Nem értek egyet a kötelező kvóták ránk erőltetésével és az Európai Unió olyan döntéseivel, amelyek a párizsihoz hasonló vérfürdőkhöz vezethetnek. Azt is megdöbbentő dolognak tartom, hogy a bősiek akaratuk ellenére kénytelenek eltűrni a helyi menekülttábor létét. Az lenne helyénvaló, ha a kormány az ilyen és hasonló kérdésekben figyelembe venné a helyi lakosság véleményét. Az unokám jövője érdekében is mindenképpen alá akartam írni ezt a petíciót, és másoknak is ezt tanácsolom” – nyilatkozta portálunknak Bakonyi Márta.

„Azért írtam alá ezt a petíciót, mert régóta az MKP szimpatizánsa vagyok, és én is azt vallom: saját ügyeink érdekében lépnünk kell és magunknak kell döntenünk. Felháborítónak tartom, ahogy a szlovák kormány bánik az érvényes népszavazásokkal. Azokat lesöpri az asztalról és nem veszi figyelembe a kisebb-nagyobb közösségek akaratát. Ilyen hozzáállással fontos kérdésekben az egész itteni magyarság akaratát a továbbiakban sem fogja figyelembe venni, amit nem tartok helyénvaló uniós politizálásnak. Ami pedig a menekülteket illeti: felettébb gyanús, hogy hirtelen miért éppen Európát választotta új hazájának ennyi bevándorló. Aki valóban menekülni kényszerül, jó szándékkal jön hozzánk és elfogadja az itteni szokásjogokat, annak segíteni kell. Ezt azonban ne kötelező kvótákkal írják elő számunkra, hanem önkéntes alapon nyújtsuk mindazt, amit nyújtani tudunk. Annál többet azonban ne követeljenek tőlünk a bevándorlók, s ne háborítsák a békénket és a nyugalmunkat! Remélem, hogy az MKP petíciója a minisztériumban is sikerrel jár majd. Nem írtam volna alá, ha nem hinnék benne. Fontos lenne, hogy szlovák polgártársaink is indítsanak hasonló kezdeményezéseket, hiszen nem csak magyar ügyről van szó, az egész EU-t is védjük ezzel“ – foglalta össze a petícióval kapcsolatos véleményét Molnár Ottó mérnök.

201511211918050.mkp01-01.jpg
Galéria
+3 kép a galériában
Megosztás

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.