Mello Koszovóba menekült
A helyettes főügyész szerint a dunahidasi /Most pri Bratislave/ kettős gyilkossággal gyanúsított Karol Mello ügyében rengeteg féligazság és megtévesztő nyilatkozat látott napvilágot, amely az ügyészség lejáratására irányul.
A rendőrség július 6-án kezdeményezte a nemzetközi elfogatóparancs kiadását, amelyet az ügyészség július 15-én továbbított a bíróságra. A két időpont között eltelt kilenc nap alatt a rendőrség nem sürgette az ügyészséget, mondta Trnka, pedig azt kellett volna tenniük, ha tudták hol van Mello!
A parancsot végül 18-án kézbesítették a rendőrségnek, de csak később jelent meg a körözés az Interpol adatbázisában. Trnka szerint ez is gyanús „késés”, s az meg különösen érdekes, miért kérte a rendőrség július 20-án a lakosság segítségét Karol Mello felkutatásában, amikor már szombaton tudta, hogy a keresett személy külföldön tartózkodik? Ha Mello valóban Koszovóba menekült, a nemzetközi elfogató paranccsal nem mennek semmire, mert Szlovákia nem ismeri el Koszovót.