Megtartotta alakuló ülését Dunaszerdahely város önkormányzata

A régi-új polgármester 3194 szavazattal nyert, 882 vokssal szerzett többet, mint a második helyen végzett Csicsai Gábor parlamenti képviselő. Csicsai képviselőként bejutott a testületbe, 580-an szavaztak rá.
A 25-tagú képviselő-testületben az MKP-nek 16 képviselője lesz (az eddigi 12 helyett), a független képviselők 5 helyet szereztek, míg az előző időszakban a függetlenek támogatásával többségben lévő Most-Híd képviselők 4 képviselővel a jelenlegi testületben a 3. helyre szorultak. A helyzet érdekessége, hogy a bejutott 5 független képviselő közül hárman korábban a Most-Híd tagjai voltak, akik két hónappal ezelőtt hagyták el a pártot, miután a helyi klub vezetője, Nagy József lehagyta őket a jelöltlistáról. Köztük van a korábbi frakcióvezető Ravasz Marián és Bachman László is, valamint a szintén nemrég függetlenként kivált Dakó Sándor.
Nagy József, a vegyes párt Európa-parlamenti képviselője 642 szavazattal szintén bejutott a dunaszerdahelyi képviselő-testületbe, de időközben lemondott mandátumáról a Most-Híd gyenge választási szereplése miatt. Helyette a szintén e párt színeiben induló Vangel Ferenc lett első ízben képviselő.
Az ünnepi ülésen a polgármesteren kívül letette az esküt a két alpolgármester is: az újoncnak számító Horváth Zoltán kórházigazgató az MKP színeiben lesz a polgármester első helyettese, aki társadalmi munkában tölti be ezt a tisztséget. Az eddigi alpolgármester, A. Szabó László (szintén MKP) ezentúl is főállásban végzi az alpolgármesteri teendőket.
Megválasztották a képviselő-testület mellett javaslattevő jogkörrel bíró szakbizottságokat is. Ezek személyi összetétele is alátámasztja A. Szabó László szavait, aki szerint az MKP nem kívánja az úthenger szerepét játszani, hanem a más színekben bejutott képviselőkkel együttműködve próbálják alakítani a város jövőjét. A kilenc szakbizottság közül hat élére az MKP képviselője került, kettőt függetlenek irányítanak, egy bizottságot pedig a Most-Híd képviselője vezet.
Hájos Zoltán újraválasztott polgármester beiktatási beszéde végén szintén a polgármester és a képviselők közötti jó együttműködés mellett tette le a garast. Mindenkinek baráti jobbot kínált a polgárok érdekeit szem előtt tartó gyors, szakszerű, de nem egyéni és csoportérdekeket, hanem a közösség érdekeit szolgáló döntésekhez.
Az alakuló ülésen Nagyszombat megye alelnökeként Berényi József is részt vett. Az MKP elnöke megelégedéssel nyugtázta, hogy az MKP nyert a fontosnak tartott Dunaszerdahelyen. Mint mondta, a választási eredmények ismeretében bízik abban, hogy jól alakul Dunaszerdahely és a megye kapcsolata. A mostani európai uniós pályázati időszakban különösen fontos, hogy a város ezekből a forrásokból finanszírozhassa az eltervezett fejlesztéseket.
A dunaszerdahelyi önkormányzat alakuló ülését mindössze tíz nappal a helyhatósági választások után tartották meg, valószínűleg ezzel minden települést megelőzve az új önkormányzat beiktatásában. Sőt, Hájos Zoltán december 9-re már a következő képviselő-testületi ülést is összehívta, hogy időben elfogadhassák a törvénymódosítások miatt is szükségessé vált városirendelet-módosításokat, így azok már januártól életbe léphetnek.
