2013. szeptember 12., 13:58

Meghalt egy katona gyakorlatozás közben

POZSONY. Gyakorlatozás közben kiesett három katona a szlovák hadsereg helikopteréből.

A Èas.sk közlése szerint a katonák a Leš kiképzőtábor felett estek ki a katonai helikopterből  kétköteles ereszkedési művelet közben. Egyikük a helyszínen életét vesztette. A TASR hírügynökség később közölte, hogy az elhunyt a katonai rendőrség kötelékébe tartozott.

Martina Balleková, a védelmi minisztérium szóvivője megerősítette a baleset tényét. A TASR hírügynökséggel közölte, hogy a katonai rendőrség és a repülésirányítási hatóság vizsgálja az esetet. Amíg nem fejeződik be a szerencsétlenség kivizsgálása, a tárca nem ad részletesebb tájékoztatást.

Martin Glváè védelmi miniszter és Robert Fico miniszterelnök részvétét fejezte ki az elhunyt  hozzátartozóinak.

frissítve 16:07

Megosztás

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.