Matoviè átesett a hazugságvizsgálaton, és Procházkát ismét távozásra szólította fel
"Arra szólítom fel őt, hogy végre legyen férfi, álljon az emberek elé, és mondja ki – ismerje be: „hazudtam, becsaptam, és megloptam önöket, bocsássanak meg, távozom a politikából, felejtsenek el!“. Úgy vélem, hogy ez férfias tett lenne, amit meg kellene tennie" – fejtette ki mai parlamenti sajtótájékoztatóján Matoviè.
Az Egyszerű Emberek és Független Személyiségek (O¼aNO) vezérét saját bevallása szerint egy független cég tesztelte, amelyet a Nový èas napilap választott ki, s a feltett kulcsfontosságú kérdéseket is a lap munkatársai állították össze. Matoviè azokat előzőleg nem ismerte.
Az első kérdés úgy hangzott, hogy Radoslav Procházka valóban zsebből, azaz számla nélkül akarta-e kifizetni a Matoviènál feladott hirdetései árának 50-90 százalékát. Matoviè igennel válaszolt, amit a műszer igaz válaszként értékelt. A másik kérdés az előzőhöz kapcsolódott: Procházka akkor valóban kijelentette-e a következőket: „hiszen annak ellenőrzésére senkinek sincs esélye". Matoviè ismét igennel válaszolt, ami ugyancsak igaz válasznak bizonyult. Harmadszor Matoviètól azt kérdezték: zsarolta-e Procházkát azzal, hogy a témával kapcsolatban sajtótájékoztatót hív össze, mert késtek a számla térítésével. Matoviè nemmel válaszolt, ami ismét igaz válasznak minősült.
"Bebizonyítottam, amit állítottam" – jelentette ki Matoviè. Az O¼aNO elnöke beismerte, hogy legszívesebben valamennyi politikust hazugságvizsgálatnak vetné alá. Procházka esetében azt állítja, hogy a világ egyetlen hazugságvizsgálatán sem esne át sikerrel.
Matoviè azt is elismerte, hogy örülne annak, ha a közvélemény-kutatások során a polgárok visszatérnének az O¼aNO-hoz. A felmérési adatokból ugyanis kitűnik, hogy akadnak, akik éppen Procházkához pártolnak át.
" Meèiar lányának a társától és a Meèiar-család cégeinek a partnerétől sosem kérek majd a jellememre pecsétet" – reagált Radoslav Procházka Igor Matoviè felszólításaira és kijelentéseire.