2012. március 2., 08:48

Lejárató fotók kerültek elő Slotáról

POZSONY. Ján Slota, a Szlovák Nemzeti Párt (SNS)elnöke ezen a héten bőven ellátja témákkal a honi sajtót. Szerdán azért érte őt több kritika, mert idejekorán távozott az egyik vitaműsorból. Most pedig a világhálón közzétett, pikáns fotók borzolják a kedélyeket.

A régebben készült felvételeken Ján Slotát iszogatás közben örökítették meg. Az egyik képen a nemzetiek vezére kókadtan üldögél egy kocsmában, poharakkal körülbástyázva. A másik fotón már kissé élénkebb: ide-oda pislog, a harmadikon pedig megelégeli az unaloműzést, és rászánja magát a hazatérésre.

Az, hogy egy pártvezér mit csinál a szabadidejében, magánügy. Felvetődik azonban a kérdés, hogy ismert közéleti személyiségként miért hagyja magát fényképezni ilyen méltóságon aluli pillanatokban? Talán nem véletlen, hogy éppen pár nappal a parlamenti választások előtt tették fel a világhálóra a lejárató fotókat. Sem Slota, sem az SNS nem kívánta kommentálni a fényképeket - írja a topky.sk 

„Látszik, hogy ezek nem időszerű felvételek, ezért azokat nem véleményezzük“ – nyilatkozta a a lapnak Jana Benková, az SNS szóvivője, hozzáfűzve, részükről ez az ügy lezártnak tekinthető.

A topky.sk megszólította Tomáš Jahelka politológust azzal a kérdéssel, hogy az SNS-vezérnek a választási eredményeit pozitívan vagy negatívan befolyásolhatják-e az internet megjelent képek? „Nem gondolom, hogy a közzétett fotók ártanának Slotának. Az SNS-ből ugyanis már előzőleg sokan átpártoltak Fico Smerjéhez. Azoknak pedig, akik továbbra is hűek az SNS-hez, ez a viselkedés imponálhat“ – válaszolta a szakember.

Nyilvánvaló, hogy a szimpatizánsai szemében Slota akkor tűnik valóban közülük valónak, ha hozzájuk hasonlóan szívesen iszogat, és ezt nem is titkolja képmutató módon. „Ezért azt gondolom, hogy akik úgyis az SNS-t és Slotát akarják választani, a fotók miatt nem változtatják meg a döntésüket“ – mondta Jahelka.

Megosztás

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.