2018. február 17., 13:09

Kotlebáék szerint a többségnek is kell egy kormánybiztos

POZSONY. A Marian Kotleba vezette Mi Szlovákiánk Néppárt elejét kívánja venni a pozitív diszkriminációnak. A párt törvénymódosítás révén kívánja elérni azt, hogy amennyiben a kormány valamely nemzeti kisebbség részére posztot hoz létre, akkor automatikusan a többségi nemzet érdekeit védő hivatalt is alakítson ki. Szándékáról pénteki, pozsonyi sajtótájékoztatóján informált a párt képviselője, Milan Uhrík.
201802170909200.UHRIK-KOTLEBA_1-2.jpg
Milan Uhrík (b) és Marián Kotleba, itt még egy pártban
Fotó: TASR

A Mi Szlovákiánk Néppárt (¼SNS) mindezt az antidiszkriminációs törvény módosításával kívánja elérni. „Civilizált országokban tilos bárminemű csoport etnikai hovatartozás alapján történő háttérbe szorítása, ugyanakkor az ilyen csoport előtérbe helyezése is tilos. Szervezetek különféle nemzeti kisebbségek számára történő létrehozása egyenlőtlen bánásmódról tanúskodik" – mondta Milan Uhrík.

Uhrík rámutatott, hogy a roma közösségnek van kormánybiztosa. „Ez az olyan feladatokat is ellátja, amelyek célja a roma közösség jóléte, s a romák helyzetének javítása. Egy ilyen kormányhivatal létezése ugyanakkor a többségi társadalommal szemben egyértelműen kirekesztő, amelynek nincs kormánybiztosa, s az ezzel párosuló előnyöket sem élvezi" – üzente az ¼SNS képviselője.

A Marian Kotleba fémjelezte párt ezért a kormány számára kötelezővé tenné, hogy abban az esetben, ha a kormány valamely nemzeti kisebbség részére posztot hoz létre, akkor automatikusan a többségi nemzet érdekeit szem előtt tartó hivatalt is alakítson ki.

„Tehát elejét kívánjuk venni a nemzeti kisebbségek pozitív diszkriminációnak. Egy fehér szlovák nem hozható hátrányos helyzetbe csupán azért, mert nem valamely nemzeti kisebbség tagja. Ha a roma közösségnek van kormánybiztosa, rendben, nem irigyeljük, elfogadjuk, de akkor a többségi nemzetnek is legyen kormánybiztosa, aki arról gondoskodik, hogy a többség is el legyen kényeztetve" – tette hozzá Uhrík, hangsúlyozva, hogy pártja mindenki számára azonos mércét követel.

Megosztás

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.