Kósa: egyre elfogadottabb lesz a magyar migrációs politika

A politikust Angela Merkel kancellár és Emmanuel Macron francia elnök hétfői berlini találkozása apropóján arról kérdezték, várható-e, hogy az Európai Unióban változás áll be a migrációs politikában.
Arra számít, hogy az a lassú folyamat, amelynek az elmúlt időszakban tanúi vagyunk, folytatódni fog - mondta Kósa Lajos. Hozzátette, hogy nem is olyan régen még "Isten hozott Németországban" feliratok fogadták az illegális bevándorlókat, de "ma már nem ez a hangulat".
A frakcióvezető azt mondta: semmi jele nincs annak, hogy ez a trend megfordulna, és ez azt jelenti, hogy a magyar álláspont egyre elfogadottabb lesz.
Meg kell állítani a migrációt, és oda kell vinni a segítséget, ahonnan ezek az emberek jönnek, nem pedig idehozni velük a bajt Európába - szögezte le. Kósa Lajos hozzátette: az ágazatirányító miniszterek és a határőrizeti szervek vezetői egyetértenek abban, hogy a magyar határőrizet és a tranzitzóna példás, ezt kellene csinálni mindenütt. Ez el fog jutni a kormányfőkhöz is szerinte - fűzte hozzá.
KKM-államtitár: helyben kell kezelni a migráció kiváltó okait
Európa határain kívül kell megállítani az illegális bevándorlást, helyben kell megszüntetni a migráció kiváltó okait, amelyhez elengedhetetlen, hogy az Európai Unió prioritásként kezelje Afrikában az ifjúság helyzetét, az oktatást és a munkahelyteremtést - közölte Szabó László külügyi államtitkár az uniós tagállamok külügyminisztereinek hétfői tanácskozása után Brüsszelben.
A Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára arról számolt be, hogy az ülésen egyebek mellett az EU és Afrika közötti kapcsolatok kérdését vitatták meg, amelyeknek "legfontosabb elemeit továbbra is a humanitárius segítségnyújtás, a fejlesztési támogatások és a migrációs válság kezelése" képezik.
Megvitatták emellett a Közel-Keleten üldözött etnikai és vallási kisebbségek helyzetét is. Ennek kapcsán Szabó László aláhúzta, hogy Magyarország aggodalommal figyeli a közel-keleti vallási kisebbségek, elsősorban a keresztények romló helyzetét, akik az Iszlám Állam nevű terrorszervezet kiemelt célpontjának számítanak.