KDH-közgyűlés: készül az új program, alelnököt választanak
A Kereszténydemokrata Mozgalom (KDH) Országos Tanácsa Pavol Zajacot javasolta az alelnöki posztra.
Pavol Abrhan szerint a programalkotó tézisek elsősorban a családot, a munka és az igazságügy témakörét érintik majd. „A tézisek a következő 10 évre vonatkoznak majd, s kiindulópontként szolgálnak a 2016-os választási program számára" – fejtette ki.
A közgyűlésre vendégeket is hívtak, például Bugár Bélát, a Most-Híd elnökét. A Szlovák Demokratikus és Keresztény Unió-Demokrata Párt (SDKÚ-DS) vezetőjét, Pavol Frešót azonban nem hívták meg, pedig az említett három párt korábban közösen alkotta a Népi Platformot (ĽP). Abrhan ezzel kapcsolatban kijelentette: Frešo távollétében nem kell burkolt értelmezéseket keresni. „Bugár Béla meghívott bennünket pártja közgyűlésére, így tehát mi is meghívtuk őt. Pavol Frešo viszont nem hívott meg minket” – magyarázta.
Ján Figeľ, a KDH elnöke a közgyűlés előtt a poprádi tanácskozásnak szentelt weboldalon is kommunikált az emberekkel. Rámutatott Szlovákia politikai instabilitására, a hatékony ellenőrzést nélkülöző egypárti kormányzásra, az oligarchia növekedésére és az ország eladósodására.
„Az adók és a járulékok növekedése, a széleskörű munkanélküliség, a pazarlás, az uniós alapok áttekinthetetlen merítése, az autópályák építésének halogatása – ez csak pár azok közül a problémák közül, amelyek Szlovákiát rekordméretű eladósodás, továbbá a befektetésekkel és vállalkozással kapcsolatos motivációhiány, valamint a korrupció növekedése felé viszik” – mutatott rá a pártelnök.
Hozzáfűzte: a KDH egy tapasztalt parlamenti párt, amely meg akarja oldani a jelenlegi problémákat, segíteni akar Szlovákia gazdasági növekedésében, életszínvonal emelésében, illetve a családoknak is segítő kezet nyújtana. „Ezért dolgozunk a KDH hosszú távú, következő évtizedre vonatkozó alapprogramján, a Szlovákiáért Programon” – fogalmazott.